Alejandro Valverde dobil boj velikih. Froome in Contador tik za njim.

28.08.2014 AVTOR: D. Z.
Alejandro Valverde je zmagovalec prve gorske etape na dirki po Španiji. Prevzel je tudi vodstvo v skupnem seštevku.

Start šeste etape je gostilo mesto Benalmadena, cilj pa je bil na vrhu vzpona v kraju Zubia.  Kolesarji so morali premagati tri kategorizirane klance. Najprej vzpon druge kategorije na Alto de Zaffaraya, katerega vrh je bil po prevoženih 77 km.

Na 116 km je bil vrh vzpona tretje kategorije na Alto de los Bermejales. Potem so kolesarji pot nadaljevali proti Granadi, od tam pa jih je pot vodila še do vznožja ciljnega vzpona. Govorimo o vzponu prve kategorije, na vrhu katerega je bil tudi cilj 167 km dolge etape.

Spet vročina in izjemne predstave glavnih favoritov. Pobeg dneva je uspel dvema kolesarjema. To sta bila Llu ís Guillermo Mas in Pim Ligthart. A ta poskus je bil obsojen na propad. Na zadnjem, sicer kratkem, a strmem vzponu so se udarili vsi najboljši, trije pa so se potem udarili za zmago.

Valverde je sprva narekoval ritem za Naira Quintano. Sedemsto metrov pred ciljem je napadel Joaquim Rodriguez in zdelo se je, da je z zanj že značilnim eksplozivnim napadov naredil dovolj veliko razliko. A kolesar Katjuše v tistem ritmu ni zdržal. Odgovorila sta Froome in Valverde. Valverde je v zadnjih 200 metrih pridobil dovolj prednosti, medtem ko je bil Froome drugi, Contador, ki je očitno bolje pripravljen, kot je govoril, pa tretji.

Valverde si je po več kot štirih urah in pol dirkanja spet priboril rdečo majico najboljšega v skupnem seštevku. Zdaj ima 15 sekund prednosti pred klubskim kolegom pri Movistarju Quintano in 18 pred Contadorjem. Froome se je povzpel na četrto mesto.