Alejandro Valverde za konec ugnal Gerainta Thomasa

04.11.2018 AVTOR: DZ, foto: sirotti

Prireditelji dirke po Franciji vsako leto organizirajo nekakšno parado šampionov na Japonskem, v Saitami. Nastopila sta tudi Matej Mohorič in Luka Mezgec. Alejandro Valverde zmagal.

Zgolj peščica povabljenih kolesarjev se je v teh dneh mudila na Japonskem. Med njimi tudi Luka Mezgec in Matej Mohorič. Pred samo dirko so imeli najbolj izpostavljeni – to so bili Geraint Thomas, Alejandro Valverde, Marcel Kittel, Alexander Kristoff in tudi upokojeni Alberto Contador so že pred samo dirko imeli veliko sicer prijetnih obveznosti. Na krožni dirki – ob cesti se vedno zbere ogromno gledalcev – pa so morali premagati skoraj 60 kilometrov. Seveda je šlo na 3,1 km dolgem krogu bolj za šov kot pravo dirkanje, pa vendarle je bilo precej akcije. Na startu je bilo dobrih 50 kolesarjev. Dirka se je razživela, ko so lokalni kolesarji pričeli z napadi. Na letečih ciljih sta se borila Alexander Kristoff in Marcel Kittel. V zaključnih krogih je napadel Vincenzo Nibali, sledili pa so mu Jukija Arashiro, Alejandro Valverde in Geraint Thomas. Tri kroge pred ciljem je napadel Valverde. Nibali je odpadel. Sledil je sprint. Valverde pa je bil prepričljivo močnejši od Thomasa in Arashira. Nibali je bil z 22 sekundami zaostanka četrti. Sprint za peto mesto je dobil Marcel Kittel. “Lepo je tu zmagati. To je moja prva zmaga v mavrični majici, tako da sem lahko vesel. Vedno je lepo dvigniti roke in ob cesti je lepo število ljudi navijalo za nas. Po letu 2013 sem še drugič tu v Saitami. Prišel sem se zabavati in z namenom, da pripravim šov. Popolno je,” je dejal svetovni prvak Valverde. Zmagovalec dirke po Franciji Geraint Thomas, ki ne skriva, da je bo Touru bolj malo treniral, pa je dodal: “Sprva je bilo težko, tako da sem poskušal zgolj preživeti. Potem sem se že bolje počutil in sem lahko počakal na zaključek. Valverde pa je v sprintih zelo hiter, tako da nisem imel možnosti. Pomembno je, da smo v tem uživali. Gledalcev je bil ogromno, tako da sem imel občutek, kot da dirkam v Veliki Britaniji.” Kristoff je bil najboljši po točkah, Nibali na gorskih ciljih, Matteo Trentin pa je bil razglašen za najbolj bojevitega kolesarja. Luka Mezgec je bil 18., Matej Mohorič pa 39.