Alexander Kristoff prišel na svoj račun, Peter Sagan 2.

19.06.2015 AVTOR: D. Z.
7. etapo dirke po Švici je dobil Alexander Kristoff, ki je v sprintu premagal Petra Sagana. V skupnem seštevku brez sprememb. Vodi Thibaut Pinot. Simon Špilak ostaja 3.

Na dirki po Švici je bila na sporedu 165 km dolga sedma etapa. Ta je bila namenjena sprinterjem, tako da sprememb v skupnem seštevku nismo pričakovali. V tej razvrstitvi še naprej vodi Thibaut Pinot. Start je gostil Biel, cilj pa je bil v Dudingenu.Kolesarji so morali premagati štiri kategorizirane gorske cilje tretje kategorije. Etapa je sicer bila razgibana, a ne dovolj, da bi lahko do izraza prišli hribolazci.

Že od samega začetka je bil zelo aktiven predvsem svetovni prvak Michal Kwiatkowski (Etixx Quick Step), ki je večkrat napadel. Ko mu je vendarle uspelo, sta so se mu v begu pridružili še Silvan Dillier (BMC), Daryl Impey (Orica-GreenEdge) in Axel Domont (Ag2r-La Mondiale). Kmalu so si privozili več kot tri minute naskoka. V zaključku je prvi odpadel Domont, v zadnjih deset kilometrov pa je trojica ubežnikov vstopila s prednostjo 30 sekund.

Zdelo se je, da imajo sprinterske ekipe vse pod nadzorom. V glavnini pa je ritem narekovala Katjuša. Dva kilometra pred ciljem se je že zdelo, da bodo ubežniki ujeti. Potem pa je napadel Kwiatkowski. Poljak pa vseeno ni bil dovolj hiter. Glavnina ga je ujela tik pred začetkom sprinta. Alexander Kristoff je s sprintom začel dvesto metrov pred ciljem in tokrat je bil najmočnejši. Takoj je naredil manjšo razliko, ki je Peter Sagan ni mogel več nadoknaditi.

Tretje mesto je zasedel Davide Cimolai. »Ekipa je opravila ogromno dela, da me je pripeljala v ospredje. Za nami je težek dan. Na tej dirki se nisem ravno najbolje počutil. Zaradi rahlega vzpona v cilj je bilo še težje, « je dejal Norvežan, ki je dosegel 18. zmago v tej sezoni. Pinot ima v skupnem seštevku 37 sekund naskoka, na tretjem mestu sta zdaj dva kolesarja. Domenico Pozzovivo in Simon Špilak zaostajata za 50 sekund.

Značke: Cestno, Dirka po Sloveniji