Bajc in Tratnik: Dvojna slovenska zmaga na Madžarskem

09.08.2015 AVTOR: D. Z.
Jan Tratnik je dobil zadnjo etapo na dirki po Madžarski, medtem ko je preizkušnjo na končnem drugem mestu končal Andi Bajc.

Petdnevna etapna dirka po Madžarski spada med dirke druge kategorije, na kateri smo lahko spremljali tudi dva Slovenca. Andi Bajc je dobil četrto etapo do Kekesteta. Ta je bila dolga 146 kilometrov. Bajc pa se je z zmago prebil na drugo mesto v skupnem seštevku. Pred zadnjo etapo je za vodilnim Tomom Thillom zaostajal za 50 sekund. Zadnja etapa se je končala v Budimpešti.

Etapa je bila dolga 105 kilometrov. Videli smo prevlado kolesarjev avstrijskega moštva Amplatz BMC. Tu vozita tudi Bajc ni Jan Tratnik. In prav Tratnik se je po dobrih dveh urah in 20 minutah dirkanja veselil nove zmage. Andi Bajc je z zaostankom 11 sekund zasedel drugo mesto. V skupnem seštevku pa je Bajc ostal drugi. Tom Thill je obdržal še 44 sekund naskoka. Tretji je bil James Early. Tratnik je bil 51.