Bujakova osvojila prve stopničke za ekipo BTC City v Winstonu

19.04.2014 AVTOR: Matej Zalar
Eugenia Bujak je na enodnevni dirki Winston Salem Cycling Classic v kraju Winston zasedla odlično tretje mesto, zmagala pa je domačinka Shelley Olds.

Winston - Salem Cycling Classic, rezultati:
1. Shelley Olds (Ale Cippolini)   2:27:50
2. Joelle Numainville (Optum)
3. Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana)
4. Erica Allar (reprezentanca ZDA)
5. Ellena Cecchini (Estado de Mexico Faren)
...
18. Urša Pintar (BTC City Ljubljana)
31. Špela Kern (BTC City Ljubljana)

Kolesarke ekipe BTC City Ljubljana so se dirke 1.2 kategorije udeležile na povabilo direktorja kolesarskega maratona v New Yorku, zaupanje pa so več kot upravičile.

Dirka je bila dolga 91 kilometrov z višinsko razliko 1400 metrov. Kolesarke so prevozile osem krogov, v vsakem pa je bil na sporedu selektiven vzpon, dolg 700 metrov, zaradi katerega je dirko končalo le 64 od 110 tekmovalk.

Potek dirke so vseskozi nadzorovale kolesarke ekipe Ale Cipollini, ki so uspešno izničile vse poizkuse pobegov, tudi nevarne napade Alison Powers v zadnjih dveh krogih. Sledil je ciljni šprint večje skupine, kjer je bila Oldsova močnejša od Kanadčanke Joelle Numainville in Poljakinje v dresu BTC City-ja Eugenije Bujak.

Oldsova po zmagi ni skrivala navdušenja: “To je najbrž moja najljubša zmaga letos. Redko imam možnost dirkati v domači državi, še bolj zanimivo pa je videti, kako se na teh dirkah mešata evropski in ameriški način dirkanja. Zelo je bilo zabavno.

Bujakova je zasedla tudi drugo mesto v seštevku gorskih ciljev, dvakrat druga na letečih ciljih je bila tudi Mia Radotić, ki pa je žal odstopila. Dirko sta uspešno končali tudi Urša Pintar na 18. in Špela Kern na 31. mestu, obe v času zmagovalke. Na moški izvedbi dirke je Jure Kocjan zasedel 41. mesto, zmagal pa je njegov ekipni kolega Travis McCabe.