Chris Froome prepričljivo najboljši ... a Quintana ostaja v rdečem

09.09.2016 AVTOR: D. Z.
Chris Froome je prepričljivo dobil vožnjo na čas na Vuelti. Nairo Quintana je izgubil več kot dve minuti, a ima 1:21 prednosti v skupnem seštevku.

37 razgibanih kilometrov
Na dirki po Španiji je bila na sporedu še posamična vožnja na čas. Dolga je bila 37 kilometrov in kar precej razgibana, tako da so tudi hribolazci upali, da ne bodo izgubili preveč časa. A vendarle je prevladoval glavni favorit. Christopher Froome. A najprej po vrsti. Svein Tuft se je prvi podal na pot.

Dolgo časa je potem vodil Yves Lampaert. Potem pa ga je premagal Tobias Ludvigsson. Kolesr Giant Alpecina je bil na progi izjemno hiter in je lahko upal na najvišja mesta. Čas 47:57. Najboljši pa so bili še na startu. 20 minut kasneje je Šveda prehitel ravno tako specialist za vožnjo na čas, ki je blestel že na olimpijskih igrah Jonathan Castroviejo. Bil je kar 40 sekund hitrejši. Najboljši v skupnem seštevku po najvišjih mestih niso posegli ... Razen seveda Christopher Froome.

Froome prepričljivo najboljši
Bil je favorit za zmago in to je vsekakor upravičil. Na progi je bil prepričljivo najhitrejši, med vožnjo je prehitel tudi Estebana Chavesa, ki je startal pred njim. Na koncu je postavil čas 46:33. Povprečna hitrost pa 47,691 km/h. Bil je kar 44 sekund hitrejši od Castrovieja. A najbolj ga je zanimala razlika do vodilnega v skupnem seštevku Naira Quintane, ki je startal za njim.

Kolumbijec po pričakovanjih ni bil konkurenčen, a prednost 3:37 pred startom je zadoščala. Na koncu je za Froomom zaostal za 2:16 in zasedel 11. mesto. Omenimo še osmo mestom Alberta Contadorja, ki se je tako v skupnem seštevku povzpel na tretje. Kolesarje čaka še ena gorska etapa. Quintana ima zda 1:21 prednosti pred Froomom in 3:43 pred Contadorjem. Sledijo Chaves, Talansky, Yates, Scarponi, Moreni, De la Cruz, Formolo …