EASTON - SINONIM ZA KVALITETO
23.05.2007 AVTOR:
Gospod Doug Easton je bil navdušen nad lokostrelstvom. Leta 1922 se je odločil, da bo izdeloval leseno opremo za ta šport. Proizvajal je za tisti čas dobre loke.
Do začetka druge svetovne vojne so bili z njimi opremljeni največji šampioni. A Easton ni bil zadovoljen. Živcirali so ga nekonsistentni rezultati. Različna zgradba cedrovine, ki jo je uporabljal kot osnovo, je bila glavni krivec. Doug je pozornost usmeril v aluminij in za vedno spremenil obliko lokostrelstva.
Podobne zgodbe so se z istim gospodom ponovile v 'baseballu'' ( 1969-prvi aluminijasti kij, ki je bil nadgrajen v Tri-shell model. Ta ima model v modelu, med njima pa elastomer za preprečevanje tresljajev…), hokeju (najbolj zgovorni so prenosi NHL lige, kjer je večina hokejistov opremljenih z EASTON rokavicami in palicami) in kolesarstvu (prve cevi okvirjev iz scandiuma in odlične iz legur aluminija serij 6 ter 7, karbonske komponente…).
Logotip ''E'' na kolesu ne glede ali govorimo o ceveh okvirja ali komponentah, pomeni vrhunsko kvaliteto ob nizkih težah.Testi, ki so jim EASTON kolesarski artikli podvrženi, so zelo verjetno najzahtevnejši v svetu in rezultati so temu primerni. Njihovi produkti so postavili nove meje življenjskih dob posameznih komponent in bistveno povečali varnost vožnje (legendarno EASTON MONKEY LITE karbonsko krmilo je bilo prvo, ki je imelo garancijsko dobo daljšo od enega leta)!
Poleg različnih krmil EASTON kolesarski program obsega še: nosilce krmil, sedežne opore, pedala, vilice, wheelset-e.
O kvaliteti produktov iz podjetja Easton sports največ pove podatek, da je lastnik na začetku kolesarske proizvodnje sam odločal komu bo prodal svoje izdelke. Proizvodna linija je bila enostavna '' prekratka'', zainteresiranih kupcev pa preveč.
Danes ima podjetje cca. 1000 zaposlenih po celem svetu, veliko prodajno mrežo in ime, ki nadaljuje svojo cenjeno, vizionarsko vlogo.
V Sloveniji je leta 2006 z distribucijo izdelkov EASTON začel logaški CULT. Najboljšim svetovnim kolesarskim ekipam, ki ga uporabljajo, pa se je pridružila tudi slovenska PERUTNINA PTUJ.
Slika: Samo Vidic