Elite MyETraining

Elite MyETraining
05.03.2014 AVTOR: BOSTJAN SVETE
Če si lastite katero od Apple naprav z iOS sistemom, ste na dobri poti, da postanete uporabnik aplikacije MyETraining.

Žal verzije na Android in Windows (še?) ni. Aplikacija je odličen pripomoček k kateremukoli, poudarjam kateremukoli, domačemu trenerju.

Seveda deluje bolje in pravilneje s tistimi, ki omogočajo brezžični prenos po ANT+ protokolu, vendar v tem primeru potrebujete še ANT+ vmesnik za iPhone/iPad - na tržišču so zaenkrat samo verzije za star Apple priključek - do iPhone 4S oziroma iPad 3, za novejše naprave z “lightning ” priključkom pa potrebujete originalni pretvornik.

Začnemo z nastavitvami parametrov: starost, maksimalni srčni utrip, jezik, enote, cone srčnega utripa (če jih poznamo) in lastne teže. Nato z aplikacijo povežemo še domačega trenerja ter senzorja srčnega utripa in kadence. In že lahko izberemo želeni trening oziroma test

V osnovnem načinu treninga lahko izbiramo med načinom z nastavitvijo moči ali načinom z nastavitvijo stopnje obremenitve, lahko pa izberemo tudi katerega izmed desetih pred nastavljenih programov treninga ali pa si naredimo svoj program. Programi so lepo prikazani z grafom, da že na prvi pogled pokažejo težavnost. Programe lahko poljubno spreminjamo in preimenujemo ali brišemo. Če uporabljamo katerega od "pametnih" brezžičnih trenerjev, nam aplikacija sama nastavi obremenitev, ki je napisana v programu, če ne, pa nam sporoči na katero stopnjo nastavimo ročko za nastavitev obremenitve.

Z aplikacijo lahko opravimo tudi Coconijev test. Priporočeno prestavno razmerje za rekreativne kolesarje je 53/15 ali 53/14 za bolje pripravljene, praviloma ga med testom ne spreminjamo. Test je razdeljen na tri dele: ogrevanje traja 30 minut, regeneracija s kratkimi sprinti 8 minut, sam test pa med 14 in 20 minut, odvisno od aerobne pripravljenosti.

Naslednja uporabna funkcija je test pripravljenosti, ki ga opravljamo periodično, da lažje in sistematično opazujemo napredek. Test je sestavljen iz treh področij; začnemo z ogrevanjem po ravnini, nadaljujemo s postopnim višanjem obremenitve, za konec pa še “malo mešano ”.

Lahko pa aplikacijo uporabljamo tudi na bolj zabaven način. S pomočjo Googlovih zemljevidov si sila enostavno izberemo želeno traso: imenujemo traso, napišemo izhodišče in cilj, aplikacija pa nam sama nastavi traso in izračuna višinski profil. Za test sem poskusil z lokalnim vzponom iz Prebolda na Podmejo ter spustom v Trbovlje. Nakloni in posledično obremenitve so bile dokaj realne, traso sem s podobno obremenitvijo odpeljal v podobnem času. Rekord ni padel! :) Je bilo pa zanimivo, ko sem poskusil nastaviti vzpon na prelaz Stelvio iz smeri Prato dello Stelvio - očitno je na nekem predelu delo na cesti, zato me je aplikacija želela peljati najprej v Livigno in nato mimo Bormia na Stelvio. Kar lep zimski zalogaj... :) S pomočjo programa iTunes na osebnem računalniku lahko naložimo tudi lastne KML datoteke in odpeljemo označeno traso.

Aplikacija si zapomni zgodovino opravljenih treningov oziroma voženj z vsemi podatki pridobljenimi med uporabo. Posamezne treninge lahko izvozimo in pošljemo po elektronski pošti za analizo v drugi programski opremi.

Zanimiva aplikacija, na voljo brezplačno, a z letno članarino 9,90 €, kar tudi ni pretirano.

Značke: Cestno
Komentarji
Revija
BREZPLAČEN IZVOD
KOMPLET REVIJ