Gazvoda v pobegu dneva, Modolo do zmage v Koprivnici

18.04.2017 AVTOR: D. Z.
S kar 227 kilometrov dolgo etapo se je začela dirka po Hrvaški. Dobil jo je Sacha Modolo. Z dolgim pobegom se je izkazal Gregor Gazvoda.

Začela se je dirka po Hrvaški, oziroma Tour of Croatia. Prva etapa je kolesarje popeljala od Osijeka do Koprivnice.

Govorimo o bolj ali manj ravninski, a s kar 227 kilometri nadvse dolgi preizkušnji. Na dirki so tudi štiri World Tour moštva, pa tudi Adria Mobil. Edini kategoriziran vzpon je bil Ludbreg po prevoženih dobrih dvesto kilometrih. Na dirki je tudi eden izmed največjih zvezdnikov Vincenzo Nibali, ki se tu pripravlja na dirko po Italiji, kjer bo branil lansko zmago. Po poškodbi se je na dirke vrnil italijanski sprinter Giacomo Nizzolo.

Ravninska trasa ni obetala nič posebnega, v pobeg dneva pa se je po dobrih 30 kilometrih dirkanja podalo pet kolesarjev. Med njimi je bil Gregor Gazvoda, sicer član Adrie Mobila. Pridružili so se mu še Jannik Steimle (Felbermayr-Simplon Wels), Akdilek (Torku-Sekerspor), Michael O’Loughlin (Wiggins) in Nikolaj Trusov (Gazprom). Privozili so si dobrih deset minut prednosti, a tudi to ni bilo dovolj, da bi lahko upali na končni uspeh.

44 kilometrov pred ciljem so prvič prečkali ciljno črto v Koprivnici. Takrat so imeli ubežniki samo še dve minuti prednosti. Na prej omenjenem vzponu tretje kategorije sta v ospredju ostala O’Loughlin in Trusov, ki je bil najhitrejši na gorskem cilju. Preostale ubežnike, tudi Gazvodo je glavnina ujela. Oba ubežnika je uspel ujeti še Marco Canola, a pobega je bilo konec 14 kilometrov pred ciljem. Glavnina se je takrat že pripravljala na zaključni sprint.

Sledili so novi napadi, a neuspešni. V zadnjih desetih kilometrih so kolesarji Trek Segafreda sestavili najbolj prepričljiv sprinterski vlak. Stavili so na povratnika Nizzola. V zaključku pa je imel največ moči član moštva UAE Team Emirates Sacha Modolo. Po več kot petih urah in 24 minutah dirkanja je drugo mesto zasedel Michael Eduard Grosu, tretji pa je bil njegov kolega pri moštvu Nippo Vini Fantini Nicolas Marini. Najboljši član Adrie Mobila je bil Dušan Rajović. Najboljši Slovenec pa Gašper Katrašnik na 21. mestu.