Horner pred Anglirujem slekel Nibalija!

13.09.2013 AVTOR: D. Z.
19. etapo na dirki po Španiji je dobil Joaquim Rodriguez. Christopher Horner pa je Vincenzu Nibaliju prevzel rdečo majico vodilnega.
V 19. etapi na dirki po Španiji smo videli izjemen obračun najboljših kolesarjev na ciljnem vzponu. Tokrat so morali kolesarji prevoziti dobrih 180 kilometrov dolgo preizkušnjo, ki je bila zelo zahtevna predvsem v zaključku. Premagati je bilo treba tri kategorizirane vzpone. Sicer so bili vsi krajši od desetih kilometrov, a so bili zato strmejši.

Predvsem pa so kolesarji po skoraj treh tednih dirkanja že zelo utrujeni. Takoj po startu je pobegnila skupina 20 kolesarjev. Po dveh urah dirkanja sta ubežnike napadla Edvald Boasson Hagen in Georg Priedler. Pred zaključnim vzponom na Alto de Naranco se je dirka začela znova.

Ubežnika je najprej ujela manjša skupina kolesarjev, ob vznožje ciljnega vzpona pa je z minuto prednosti prišel Mendes. Najboljši v skupnem seštevku pa so se udarili šele v zadnjih dveh kilometrih. Mendesa so ujeli, najprej pa je napadel Nicolas Roche. A vse skupaj je znal najbolje izkoristiti Joaquim Rodriguez.

Mojster takih zaključkov je odločno napadel in si priboril prvo etapno zmago na letošnji dirki. Na koncu je imel 11 sekund prednosti pred prvimi zasledovalci. Drugo mesto je zasedel Diego Ulissi, tretji pa je bil Daniel Moreno. Videli pa smo tudi obračun za rdečo majico vodilnega v skupnem seštevku. Vincenzo Nibali je prav v zadnjih dneh pokazal, da je na vzponih ranljiv.

V četrtek je proti Christopherju Hornerju izgubil nekaj sekund. In Američan je hotel očitno trenutno boljšo pripravljenost znal unovčiti. Horner je premagal Nibalija in mu tudi prevzel rdečo majico. Jani Brajkovič in Grega Bole etape nista končala v ospredju. Lahko pa v soboto pričakujemo veliki obračun za zmago med Nibalijem in Hornerjem. Ta se bo odvil na znameniti Angliru.