Izjemni mladinci v Nemčiji

20.06.2016 AVTOR: D. Z.
Mladinska reprezentanca je nadvse uspešno nastopala na dirki Trofeo Karlsberg v Nemčiji. Žiga Jerman 2. v zadnji etapi.

Mladinska reprezentanca je preteklih podaljšan vikend nastopala na dirki Trofeo Karlsberg v Nemčiji. Ta dirka šteje tudi za mladinski Pokal narodov, fante pa je vodil selektor Andrej Cimprič. Slovenski predstavniki so bili odlični. Prva etapa je bila dolga 97,3 km. Žiga Horvat pa je bil tretji.

S sedmim mestom je njegov uspeh dopolnil Žiga Jerman. Etapo je dobil Belgijec Gerben Thijssen. Slovenci so izstopali še v zadnji, tretji etapi. Ta je bila dolga 97,2 km. Končala se je v Reinheimu. Najboljši Slovenec je bil Žiga Jerman. Zasedel je drugo mesto. Premagal ga je zgolj Slovak Matus Stocek.

Dirko je dobil Američan Brandon McNulty. Najboljši Slovenec je bil Horvat, ki je zasedel šesto mesto. Sedmi je bil Čemažar. Oba sta za zmagovalcem zaostala za minuto in 34 sekund. Žiga Jerman je bil 32., Aljaž Jarc 36., Martin Lavrič pa 40. Slovenska reprezentanca je med ekipami zasedla četrto mesto.