Jan Polanc v Italiji med najboljšimi

29.07.2019 AVTOR: DZ, foto: Sirotti

Jan Polanc je na dirki Adriatica Ionica osvojil končno sedmo mesto, medtem ko se je končne zmage veselil Mark Padun. Blestel tudi najmlajši med elito.

V nedeljo se je končala štiridnevna preizkušnja Adriatica Ionica Race, ki so jo Italijani organizirali še drugič zapore. Govorimo o dirki prve kategorije. Prva etapa se je končala v sprintu skupine 22 kolesarjev, v katerem so prevladovali kolesarji moštva Deceuninck Quick Step, saj so zasedli prva tri mesta. Zmagal je Jose Alvaro Hodeg. Druga etapa je bila že precej težja, končala pa se je na vzponu Tre Cime di Lavaredo. Zmagal je Mark Padun, ki je po 205 kilometrih dirkanja in skoraj šestih urah v boju četverice ugnal Dayerja Quintano. Jan Polanc je na osmem mestu zaostal za 1:17. Tretjo etapo do Monte Quarina, ki je bila razgibana in v zaključku polna kratkih vzponov je dobil najmlajši med elito Remco Evenepoel. Po 30 kilometrih pobega si je pred prvo zasledovalno skupino z Janom Polancem (8. mesto) privozil 2:13 prednosti. Vodstvo je pred zadnjo etapo ubranil Padun. To preizkušnjo je dobil sprinter Jose Alvaro Hodeg. Mark Padun je dirko dobil pred Benom Hermansom in Jamesom Knoxom. Sledili so Caicedo, Conci, Quintana in na sedmem mestu Jan Polanc, ki se je po tekmovalnem premoru – zadnjič je dirkal na državnem prvenstvu – vrnil na kolesarske dirke.