Kilometrina - Revija BICIKEL številka 111

Kilometrina - Revija BICIKEL številka 111
05.05.2023 AVTOR: Boštjan Svete, Foto: Sirotti

Za nami je zgledno število izdanih revij Bicikel. Ta pred vami je stoenajsta po vrsti, če sem natančen.

V numerologiji pomeni zaporedje treh enic povečana energija števila 1, ki je simbol zaupanja. Ko naletite na zaporedje enic (npr. 11 ali 111), pomeni, da se približuje mejnik in vse je na mestu, da vam uspe, če le verjamete, da je to mogoče. Da je za nami zgledna kilometrina, pove sedemnajsti letnik izhajanja, povednejši pa so intervjuji s sogovorniki, ki imajo za sabo podobno ali še daljšo poklicno kilometrino.

Tokrat smo imeli priložnost pogovarjati se s Philippom Gilbertom, ki ima za sabo dvajsetletno kariero profesionalnega kolesarja, in Juretom Zrimškom, ki se je po desetih letih kot aktiven kolesar vrnil v kolesarsko karavano, iz katere nikoli ni čisto zares odšel.

Pri Philippu smo bili žal omejeni s časom in ravno, ko smo se ujeli ter se je pogovor razživel, je bilo treba končati. Neobdelanih tem je ostalo še veliko, glavna tema pogovora pa, seveda, slovenski kolesarji, ki ohranjajo trend neverjetnih rezultatov. In če komu, so rezultatska nihanja v karieri dobro znana Gilbertu, ki je mnenja, da bodo v prihodnje verjetno le redki kolesarji v karavani vztrajali dvajset let. Letos je Philippe dobrodošla popestritev v prenosih v živo kot strokovni komentator. Še posebej mi je bil zanimiv njegov prispevek na dirki Pariz-Roubaix, ko je bil vidno pretresen ob toliko padcih, vsesplošnem kaosu in neverjetni hitrosti ter borbenosti kolesarjev. Še do pred kratkim je bila to zanj le ena od dirk v tekmovalnem koledarju.

Z Juretom Zrimškom bi bilo kmalu podobno, da bi bili namreč pri času, namenjenem za intervju, omejeni, a je pretehtala prednost osebnega obiska in trenutkov, ko se sogovornik sprosti ter je soočen, da ekipa Bicikla še nima namena oditi na polovici intervjuja. Tisti dan verjetno res ni bil najboljši za klubskega mehanika, saj je bil Jure najbolj iskana oseba tudi v času intervjuja. Četudi je imel Jure kariero polovico krajšo od Philippa, pa mi je čudovit prikaz spoštovanja mlade in zrele generacije izjava: »Včasih smo se vedli nadvse spoštljivo do starejših, sam sem npr. Gorazda Štanglja vikal še zelo dolgo po tem, ko sem ga občasno že premagal na dirki.« Mladina danes želi vse takoj oziroma si umišlja, da je lahko vse takoj dosegljivo, želje in tudi zahteve so precej visoke, pripravljenost sprejemanja kompromisov pa je minimalna. Pri vsej tehnologiji, ki nam je na voljo, pa imamo ravno starejše generacije to moč, da prenašamo znanja in umirjenost na mlajše. Verjetno mi je prav zato izjava Jureta res ljuba, ker v njem vidim veliko več kot le mehanika, ki bo znal na svoj pristni način brzdati tehnološko nepotrpežljivo mladino.

Tretji sogovornik, Vid Tancer, je mladenič z odraslim značajem, kar priča celotna njegova zgodba, ki jo potrjuje žena Lona. Ko sem bil pri intervjuju bolj gost ter ga poslušal, sem premišljeval, kako smo sami sebi največja omejitev. Skupaj z Lono sta se na srečo precej hitro odločila, česa si v življenju ne ter predvsem, kaj si želita. Drugi smo potrebovali nekoliko dlje, na koncu pa je najpomembneje, da smo dovolj pogumni, da naredimo odločilen korak. Ob pogledu na zaporedje enic pa je za ta korak preprosto pravi trenutek.

Iz vsebine:

>>>

>>>

>>>

>>>

>>>

>>>

>>>

>>>

Značke: Literatura
Ključne besede:
revija Bicikel
Komentarji
Revija
BREZPLAČEN IZVOD
KOMPLET REVIJ