Kolesarke BTC-ja na Švedskem na 12. mestu, odhajajo na SP!

23.08.2014 AVTOR: Matej Zalar
Ekipa BTC City Ljubljana je nastopila na ekipnem kronometru za ženski svetovni pokal na Švedskem in zasedla 12. mesto. V nedeljo bo na sporedu še cestna dirka.
Open de Suede Vargarda, ekipni kronometer, 45km:1. Specialized Lululemon   0:52:122. Rabobank Liv3. Boels Dolmans Cycling Team4. Orica - AIS5. Bigla Cycling Team...12. BTC City Ljubljana    +0:07:01
Kolesarke ekipe BTC City Ljubljana so se odpravile na pester vikend na Švedsko, kjer poteka Open de Suede Vargarda. Slovensko ekipo zastopajo Eugenia Bujak, Martina Ritter, Mia Radotič, Urša Pintar in Polona Batagelj. Tokrat z njimi ni potoval vodja ekipe Gorazd Penko, ki vodi organizacijo amaterskega svetovnega prvenstva v Ljubljani, vlogo trenerja pa je tako prevzel mož Eugenie Miloš Bujak, sicer selektor poljskih ženskih reprezentanc. Z njim sta odpotovala še Igor Bertoncelj in Simona Uršič.

Prvi dan je bil na sporedu 45 kilometrov dolg ekipni kronometer, eden od dveh, ki štejeta za svetovni pokal. Tako kot že v preteklih treh letih je tudi letos slavila ekipa Specialized - Lululemon, ki je ekipni kronometer izpilila do potankosti. Letos so imeli nekoliko spremenjeno zasedbo, vseeno pa so za minuto in 21 sekund ugnale kolesarke Rabobank Liva in za več kot dve minuti in pol kolesarke ekipe Boels Dolmans.

Ekipa BTC-ja je zasedla 12. mesto med petnajstimi prijavljenimi ekipami, kar je za prvo tovrstno preizkušnjo za naše kolesarke soliden rezultat, po besedah trenerjev pa ga z malo več treninga v prihodnje lahko še nadgradijo.

Ekipa v enaki zasedbi ostaja na Švedskem, saj jih v nedeljo čaka še cestna dirka v okviru dirke, nato pa jih konec prihodnjega tedna čaka še zadnja dirka za svetovni pokal v Plouayu v Franciji.

Je pa kolesarke pričakala še ena vesela novica, saj so organizatorji potrdili njihovo udeležbo na ekipnem kronometru v okviru svetovnega prvenstva, ki bo v Španiji potekal 21. septembra. Letos bomo imeli na štartu prvič dve ekipi, BTC v ženski in ekipo Adrie Mobila v moški konkurenci.