Kosterjeva najboljša v Gippingenu, Batageljeva 9.

14.06.2015 AVTOR: Matej Zalar
Kolesarke ekipe BTC City Ljubljana so nastopale na švicarski dirki GP Gippingen (UCI 1.2), kjer so kar tri končale v prvi deseterici.
Odličen vikend za kolesarke ekipe Rabobank Liv je po sobotni zmagi Thalite de Jong dopolnila še Anouska Koster, ki je slavila na kriteriju v Gippingenu. Gre za prestižno dirko prve kategorije.

Kosterjeva je bila del ubežne četverice, ki je napadla kmalu po štartu, v ozadju pa se ostale ekipe niso uspele poenotiti v lovu na ubežnice. Vseeno je 30 kilometrov pred ciljem ubežnice na vzponu, ki so ga kolesarke premagale devetkrat, ujelo še dobrih 20 kolesark. V spustu je bilo vse mirno, 25 kilometrov pred ciljem pa je razpoložena Kosterjeva napadla še enkrat in s seboj potegnila le veteranko Edwige Pitel.

Francozinja je narekovala silovit tempo, kar 26 let mlajša Kosterjeva pa ji je na vzponu komajda še sledila. Vseeno je bila v šprintu prepričljivo najhitrejša in slavila novo zmago za ekipo Rabobank Liv. Zadovoljen je bil tudi direktor ekipe Sierk-Jan de Haan: "Anouska je v šprintu z lahkoto slavila. Gre za izvrstno mlado kolesarko, ki ima veliko znanja za le 21 let staro tekmovalko. Z zmago je zaokrožila odličen vikend za našo majhno ekipo v Švici."

Dober vikend je tudi za kolesarkami BTC-ja, saj so Martina Ritter, Polona Batagelj in Špela Kern končale v večji skupini, ki je za zmagovalko zaostala za dobro minuto. Zvrstile so se od osmega do desetega mesta in poskrbele za enega večjih ekipnih uspehov ljubljanske ekipe. Urša Pintar je bila 14., Anja Rugelj 30., Elena Valentini pa je dirko končala na 50. mestu.

S svojim nastopom pa je zelo zadovoljna tudi Laura Šimenc, članica ekipe Raduinion Vitalogic. Po nehvaležnem četrtem mestu na državnem prvenstvu na petkovem kronometru je v soboto na 41-kilometrskem kriterijskem prologu zasedla 20. mesto, na nedeljski dirki pa je v cilj pripeljala s prvo skupino na 21. mestu.

Radunion Vitalogic nastopila na Gippingen Radsporttage v Švici, kjer smo v soboto odpeljale 41km kriterijski prolog, pri katerem sem bila 20. In 2. Slovenka, v nedeljo pa je bila 113km UCI 1.2. dirka na kateri sem pripeljala v cilj s prvo skupino na 21. mestu. Z rezultati sem zelooo zadovoljna glede na moj kratek elite staž