Kronplatz King 2019

25.07.2019 AVTOR: Matej Kainz

Tiago Ferreira in Maria Cristina Nisi sta letošnja kralj in kraljica gorsko kolesarskega maratona KronplatzKing 2019 s ciljem na vrhu med Slovenci zelo priljubljenega smučišča Kronplatz.

73 km dolga proga s 3250 višinskimi metri vzponov s startom v St. Vigiliu vijuga po pobočjih, ki smo jih sicer bolj navajeni iz zimskih mesecev. Prva polovica maratona Se najprej povzpne na vrh Rit in spusti preko smučišča Piz de Plaies, zaokroži po dolini, nato pa se kar dvakrat povzpne na vrh 2275 visokega Kronplatza. Proga ponuja kar 8 kilometrski freeride spust in 9 kilometrov enoslednic, ter strme makadamske vzpone.

S časom 3:48.50 je bil aktualni evropski prvak Tiago Ferreira v cilju kot prvi, drugi je bil Rus Aleksei Medvedev, tretji Belgijec Frans Claes. Med damami je bila najhitrejša Maria Cristina Nisi s časom 4:44.39 pred Ester Süss in Chiaro Burato. V obširni mednarodni udeležbi žal ni bilo Slovencev - očitno maraton KronplatzKing še ni poznan, saj (še) ne spada v krog tavelikih…