Pa se je začela tudi serija tistih znamenitih klasik. Že po tradiciji je bila na sporedu letos že stoosma dirka Milano-Sanremo.
Govorimo o preizkušnji, na kateri na uspeh upajo predvsem sprinterji, medtem ko jih poskušajo preostali presenetiti predvsem z napadi v samem zaključku. Predvsem na vzponih Cipressa in Poggio. Najprej je bila zaprta vožnja, potem pa 291 kilometrov dirke. Gre za najdaljšo klasiko v sezoni. Skupaj z zaprto vožnjo so morali kolesarji prevoziti kar tristo kilometrov.
Po vsega petih kilometrih pa je že prišlo do pobega dneva. V ospredju se je znašlo deset kolesarjev. Ubežno skupino so sestavljali Nico Denz (AG2R La Mondiale), Mattia Frapporti (Androni-Sidermec), Mirco Maestri (Bardiani-CSF), William Clarke and Tom Skujins (Cannondale-Drapac), Ivan Rovni (Gazprom-Rusvelo), Alan Marangoni (Nippo-Fantini), Umberto Poli (Novo Nordisk), Federico Zurlo (UAE Team Emirates) in Julen Amezqueta (Wilier-Selle Italia).
Privozili so si dobrih pet minut prednosti, več pa ne, saj so v glavnini ritem narekovali predvsem člani moštev FDJ, Bora Hansgrohe in Quick Step. Okrog sto kilometrov pred ciljem je razlika znašala vsega dobri dve minuti in glavnina je imela ubežnike vseskozi pod nadzorom. Alexis Gougeard je sprožil prvi resnejši napad 45 km pred ciljem. Po prevoženem vzponu na Capo Berta se je že krepko razpotegnjena glavnina preostalim ubežnikom približala na manj kot minuto.
Sledil je vzpon na Cipresso. Govorimo o 5,6 km dolgem vzponu. Tu je bilo pobega konec. Sledil je napad Toma Dumoulina, ki je skupaj s kolegom pri moštvu Sunweb Simonom Geschkejem narekoval oster ritem. Sledili so novi napadi še pred Poggiom. Sprožili so jih Tony Gallopin, Philippe Gilbert in drugi. Oblikovala se je skupinica desetih kolesarjev. Potem pa je Peter Sagan v lov poslal kolege pri moštvu Bora Hansgrohe.
Selekcija je bila že huda in mnogi sprinterji so zaostali, sledil pa je še zadnji vzpn na Poggio. Dumoulin je narekoval oster ritem, potem pa se je umaknil in vlogo so prevzeli člani Skyja. Tudi Sagan je bil že povsem v ospredju. Tik pod vrhom Poggia je napadel prav Peter Sagan. Svetovnemu prvaku sta lahko sledila le Michal Kwiatkowski (Sky) in Julian Alaphilippe (Quick Step).
Na spustu so veliko tvegali, a bili zelo hitri in 2,5 km pred ciljem so imeli pred zasledovalci kar 16 sekund prednosti. Kolesarji moštva Trek Segafredo so jih sicer poskušali ujeti - delali so za Johna Degenkolba - a jim to ni uspelo. Petsto metrov pred ciljem je Sagan želel predse spustutu Kwiatkowskega. Poljak tega ni želel storiti. Sagan je zato kmalu začel s sprintom, a prehitro. Kwiatkowski ga je uspel prehiteti.
Sicer zgolj za malenkost, a nekdanji svetovni prvak je aktualnega premagal po fotofinišu. Alaphilippe je bil tretji. Glavnina pa je za njimi zaostala za pet sekund. Po sedmih urah in skoraj devetih minutah je bil četrti Alexander Kristoff. Sledili so Gaviria, Demare, Degenkolb, Bouhanni, Viviani, Ewan ... Odlično se je znašel tudi Luka Mezgec, ki je dirko končal na 16. mestu.