Luka Mezgec peti v sprinterskem boju

16.02.2020 AVTOR: DZ, foto: sirotti

Na enodnevni dirki Clasica de Almeria je nastopil tudi Luka Mezgec, ki je zasedel peto mesto. V močni sprinterski konkurenci je bil najboljši Pascal Ackermann.

V Španiji so izpeljali tudi enodnevno dirko Clasica de Almeria. Govorimo o dirki, ki spada v kategorijo 1.Pro. Gre za 35. izvedbo te preizkušnje, ki je v prvem delu sicer zelo razgibana, potem pa sledi ravninski del, kjer imajo sprinterji priložnost, da ujamejo priključek in se potem med sabo udarijo za zmago.

Tudi tokrat so na svoj račun prišli sprinterji, pa čeprav so mnogi opozarjali na stranski veter, zaradi katerega bi lahko prišlo do selekcije. Start in cilj je gostil Roquetas de Mar in po 187 kilometrih dirkanja je bil najmočnejši Pascal Ackermann. Nemški sprinter pri moštvu Bora Hansgrohe je bil boljši, kot Alexander Kristoff (UAE Team Emirates). Tretji je bil evropski prvak Elia Viviani (Cofidis). Danny Van Poppel je bil četrti, peti pa že Luka Mezgec.