Maistra pokal na polovici

27.04.2010 AVTOR:
Prva od dveh prireditev, ki se točkujeta za Maistra pokal je zaključena. Na daljši razdalji je v ciljnem šprintu slavil Jure Robič, pred Italijanom Pitaccolom in Tadejem Blatnikom, ki je dobil ciljni sprint zasledovalne skupine.

Krajšo razdalja na drugem Limes touru je prepričljivo zmagal Lucjan Premrn (Izvir Vipava).

Obeh tras se je skupaj udeležilo, po oceni udeležencev 300 kolesarjev in kolesark. Na daljši, 150 kilometrov dolgi trasi, je postal maraton zanimiv, ko je uspel pobeg 6 ih kolesarjev, katere je lovila skupina 40-tih kolesarjev. Zasledovalna skupina se je na vsak klanec redčila, prvič na Motovun.

Dolino Mirne je skupina začela z lagodnim tempom, kar pa je bilo prepočas Gregorju Vidi, ki je s povprečno hitrostjo prek 50 kilometrov na uro skozi dolino Mirne skupino kolesarjev skoraj "raztrgal". Navijanje Gregorja se je končalo pri vznožju vzpona na Vižinado. Zasledovalna skupina se je ponovno razredčila, saj na vrhu Vižinade ni bilo pričakovane okrepne postaje. Kar nekaj kolesarjev se je bilo primorano ustaviti, saj je bilo do cilja še dobrih 40 kilometrov. Preveč za dirkanje s praznimi bidoni.

S krožno menjavo, ki jo je "organiziral" Primož Čerin se je takrat že manjša zasledovalna skupina organizirala in pričela z lovom ubežnikov. Sodelovanje skupine je bilo uspešno 5 kilometrov do cilja, ko sta bila ujeta Curk in Oter.

Jure Robič in italijanski kolesar Pittacolo sta bila že nedosegljiva ter ravno bila v ciljnem sprintu, ki ga je dobil Jure Robič, ko se je nanj pripravljala tudi zasledovalna skupina.

Ciljni sprint zasledovalne skupine je prepričljivo dobil Tadej Blatnik in s tem tudi osvojil 3. mesto v generalni razvrstitvi.

O rezultatih po kategorijah in uvrstitvah med ženskami je nemogoče pisati, saj je organizatorja v soboto zvečer hrvaški taiming obvestil, da ne bo izvajal merjenja rezultatov.

Pred maratonom je bila uspešno izpeljana dirka za profesionalne kolesarje, katerim je organizatorju uspelo izmeriti čase in uvrstitve.

Najmanj razvrstitev bo potrebna, da se Maistra pokal uspešno zaključi po drugi prireditvi, ki bo 4.7.2010, 4. maraton Alpe Scott.

Do drugega leta bodo imeli organizatorji Limes toura veliko dela, da popravijo osnovne napake, ki jih je bilo po pričevanju "tekmovalnih" udeležencev preveč. Vsi ki so se maratona udeležili na "ne tekmovalen" način so bili navdušeni, še posebej nad izjemno ugodnim paketom nastanitve in startnine.

Posebno kilometrino ta dan je zabeležil David Čermelj, ki se je na maraton napotil iz Ljubljane, odpeljal maraton in "odpadel" šele na Vižinati, 40 kilometrov do cilja zaradi pomanjkanja vode. Za zaključek se je potem s kolesom še vrnil nazaj v Ljubljano. Celotna kilometrina ta dan se je ustavila okoli 400km, o višinskih metrih ni podatka.

In še anekdota iz zasledovalne skupine. Eden izmed kolesarjeve je povprašal v skupini: Veste kaj si želiš, ko si v begu skupaj z Juretom Robičem? Skupina ga je sicer bolj čudno pogledala, po odgovoru: "Da te čim prej ujamejo." pa je v smehu nadaljevala lov za ubežniki.