Marcel Kittel najboljši v Avstraliji (VIDEO)

18.01.2015 AVTOR: D. Z.
Pred začetkom World Tour sezone je bila v Avstraliji na sporedu dirka People?s Choice Classic. V sprintu jo je dobil Nemec Marcel Kittel.
Nemec, v zadnjih dveh sezonah najboljši sprinter, je sezono 2015 začel na najboljši možni način. Z zmago. Govorimo o dirki People ’s Choice Classic. Avstralci so po zaslugi državnega prvenstva zagotovo v vrhunski formi. Razlog za to je tudi težko pričakovana uvodna dirka World Toura Tour Down Under, ki se bo začela dan po tej dirki.

A Marcela Kittla vseeno niso mogli ogroziti. Uvodna dirka je temu primerna tudi po dolžini. Kolesarji so morali prevoziti 51 kilometrov. Prav zato smo videli zelo hitro dirko, prvi pa je napadel Lars Boom. Pridružil se mu je Miles Scotson, ki je dobil tudi prvi leteči cilj. Dolgo sta vztrajala v ospredju, potem pa sta napadla Matt Hayman in Peter Kennaugh. Pridružila sta se jima še Dario Cataldo in Calvin Watson.

Hayman je dobil leteči cilj, a v ozadju so razliko na vsega 11 sekunda držali kolesarji Giant Alpecina. Vse so imeli pod nadzorom tudi po 14 krogih dirkanja, ko je četverica imela vsega 20 sekund prednosti. Hayman je dobil tudi tretji leteči cilj. Za vsakega je zmagovalec dobil po petsto evrov. Do cilja je bilo še deset krogov in kolesarji Giant Alpecina so še pospešili.

Pridružili so se jim še člani Lampreja in usoda ubežnikov je bila zapečatena. Ko jih je glavnina osem krogov pred ciljem ujela, so se na čelo postavili še člani Lotta in IAM Cyclinga. Dva kroga kasneje je napadel Geraint Thomas, zatem sta protinapad izvedla Mark Renshaw in Gianni Meersman. Oba člana Etixx Quickstepa.

A člani Gian Alpecina so bili premočni za vse in preostali sprinterji so se lahko borili, kdo bo sprint začel v Kittlovem zavetrju, saj mimo njega praktično niso mogli. Zadnji Kittlov pomočnik De Kort je z odliko opravil nalogo in dobrih dvesto metrov pred ciljem je Kittel tako pospešil, da ga nihče ni mogel premagati. Drugi je bil Lobato, tretji pa Wippert.