Marko Džalo razkriva: "Zakaj bi kdo hotel dirkati s kolesom, saj se lahko utrudiš."

Marko Džalo razkriva: "Zakaj bi kdo hotel dirkati s kolesom, saj se lahko utrudiš."
17.05.2016 AVTOR: D. Z.
Sicer so vse (evropske) oči trenutno uprte v dirko po Italiji, a v ZDA poteka prestižna dirka po Kaliforniji, na kateri nastopajo številni zvezdniki. Od tam se nam oglaša Marko Džalo.

"Zakaj bi kdo hotel dirkati s kolesom? "
V ZDA trenutno poteka že 11 dirka po Kaliforniji, ki že po tradiciji prav vsako leto na start privabi številne zvezdnike. Tudi letos je organizatorjem to uspelo, saj so številni proizvajalci kolesa zainteresirani, da se pokažejo tudi na tako velikem trgu, kot ga predstavlja ZDA. Zato ni čudno, da lahko na dirki spremljajo številne vrhunske ekipe in tudi kolesarje, kot so Sagan, Boonen, Cavendish, Kristoff …

»Cestno kolesarstvo tudi v Ameriki spet postaja vedno bolj popularno. Vsaj v Kaliforniji. Domačini pravijo, da je na cestah opaziti več 'specialkarjev ' kot v preteklih letih, « nam je iz Kalifornije razkril maser pri moštvu Sky Marko Džalo, ki se z ekipo mudi prav na tej dirki. »Tu so bolj popularni downhill, bmx in gorsko kolesarstvo. Vedno več ljudi tudi pozna profesionalne kolesarje. Je pa tudi veliko takih, ki te vprašajo, kaj sploh počnemo tukaj. Ko jim odgovoriš, da je tukaj kolesarska dirka, te debelo pogledajo in pripomnijo: Zakaj bi kdo hotel dirkati s kolesom, saj se lahko utrudiš. A ni lažje z avtom? «

Obalna straža in plaža, kjer so snemali serijo
Vsekakor zanimiva izkušnje, a zdaj so vse moči usmerjene proti dirkanju. Za kolesarji sta že prvi etapi. Marko Džalo pa kot maser skrbi za Dannyja van Poppla in Alea Petersa. Sicer je vzdužje precej bolj sproščeno, kot je najbrž na Giru, pa vendarle nam je Džalo razkril: »ZDA ima za maserja svoje prednosti, pa tudi slabosti. Na Giru je lažje, ker imaš svoj avtobus in kamion, pa svoje avtomobile. V Ameriki je vse 'zrentano ', tako da je potrebno vse še opremiti, kar vzame kar nekaj dni več. Pa tudi pot čez "lužo " ni bila ravno mačji kašelj. Najprej smo morali spakirati vsa kolesa, hrano, bidone. Kar 48 kosov je potovalo z nami, pa še naši kovčki, ki niso všteti. « Sem lahko prištejemo še 12 ur dolg polet z deveturno časovno razliko:

»To so nekako slabosti. Prednost pa je, da je sončno vreme, kar za Giro ni ravno tradicija. Organizacija dirke je odlična, vidiš veliko zanimivosti, ki si jih prej videl mogoče le na televiziji. V mladosti sem zelo rad gledal serijo Baywatch, in ko vidiš v živo plažo, kjer so to serijo snemali, je zares poseben občutek! « In potem so tu še Američani. Drugačen način življenja, drugačna kultura … preprosto. Drugačen svet? »Celotno življenje Američanov je prav zares kot v filmih! Ob prihodu v Kalifornijo smo bili štiri dni nastanjeni v Los Angelesu, kjer smo opravili kar nekaj sponzorskih obveznosti, saj je 21st Century Fox prav iz mesta angelov. Potem smo se preselili v San Diego, kjer se je začela dirka, « je še zaključil Džalo

Značke: Cestno
Komentarji
Revija
BREZPLAČEN IZVOD
KOMPLET REVIJ