Marko Kump najboljši še v Azerbajdžanu

06.05.2015 AVTOR: D. Z.
Marko Kump je dobil sprint prve etape na dirki po Azerbajdžanu in je tako oblekel tudi majico vodilnega.

Prva etapa na četrti dirki prve kategorije po Azerbajdžanu je bil dolga dobrih 153 km. Baku je gostil start, cilj pa je bil v mestu Sumqayit. Na dirki nastopa tudi Adria Mobil in prav kolesarji te ekipe so odigrali vidnejšo vlogo. Etapo je zaznamovala ubežna skupina, ki so jo sestavljali Christopher Williams, Zoltan Sipos in domačin Elchin Asadov. Slednji je bil najboljši na gorskih ciljih, a etapa je bila prelahka, da bi lahko pričakovali kaj drugega kot sprint glavnine. Ubežnike je glavnina ujela okrog 30 km pred ciljem. V zaključku je z napadom poskušal Radoslav Rogina. Pridružil se mu je še Belorus Andrej Krasinikau. A vseeno smo videli sprint za zmago.

V tem sprintu pa je bil premočan Marko Kump, ki se je veselil sedme zmage v tej sezoni. Premagal je Francesca Chicchija in Maksyma Averina. »Ravninska etapa, nekaj vetra ampak nič hujšega. Štimulak in Rumac sta še z nekaj fanti vlekla ves dan, tako da smo imeli vse pod nadzorom. Na koncu je bilo kar nervozno, fantje so mi pomagali, kolikor je bilo mogoče. Pozicije pred sprintom sicer nisem imel idealne, ampak je še vedno bila dovolj dobra. Čez cilj smo šli vsak krog, tako da sem vedel, kako približno moram sprint izpeljati. Na koncu nam je uspelo, « je za uradno spletno stran Adrie Mobila dejal Marko Kump. Sicer pa si posnetek etape lahko ogledate tudi na Eurosportu 2 ob 22.30. V jutrišnji skoraj 190 km dolgi etapi s tremi gorskimi cilji bo majico vodilnega nosil prav Kump.