Matej Mohorič 4. ... do konca še ena etapa

Matej Mohorič 4. ... do konca še ena etapa
23.02.2017 AVTOR: D. Z.
V Franciji poteka tridnevna dirka prve kategorije. V drugi etapi je četrto mesto osvojil Matej Mohorič.

Govorimo o dirki Tour Cycliste International La Provence. Gre šele za drugič organizirano dirko prve kategorije. Lani jo je dobil Thomas Voeckler.

Tudi letos pa morajo kolesarji opraviti s tremi razgibanimi etapami. Prvo je dobil Justin Jules. Na dirki sta tudi dva Slovenca Matej Mohorič in Jan Polanc. V prvi etapi nista bila v ospredju, zato pa sta bila uspešnejša v drugi. Ta je potekala med Miramasom in La Ciotatom. Etapa je bila dolga 170 kilometrov.

V zaključku so si štirje kolesarji privozili rahlo prednost pred glavnino. Po skoraj štirih urah dirkanja je Alexander Geniez slavil zmago. Rohan Dennis je bil drugi, Nicolas Edet pa tretji. Matej Mohorič je bil tudi v tej skupinici in je zasedel četrto mesto. Jan Polanc je bil 43. Danes je zadnja etapa. Ravno tako razgibana, konča pa se s kratkim ciljnim vzponom v Marseillu.

Značke: Cestno
Komentarji
Revija
BREZPLAČEN IZVOD
KOMPLET REVIJ