
Istrska pomlad
Tradicionalna dirka Istrska pomlad se je začela z dva kilometra dolgim prologom v Umagu. Zmage se je veselil Gregor Muhlberger. Komaj 19-letni Avstrijec, sicer član Tirola, je progo premagal v dveh minutah in treh sekundah. S tem je bil zgolj za dve sekundi boljši od Rusa Andreja Sazanova in tretjega Mateja Mugerlija (Adria Mobil).
»Z rezultatom sem zelo zadovoljen. Naredil nisem nobene napake, tako da moram biti zadovoljen. Kljub kratki progi so bile noge na koncu težke, tako da sem še komaj poganjal pedala, « je za uradno spletno stran Adrie Mobila dejal Mugerli, ki brani lansko zmago v skupnem seštevku.
Četrti je bil Martin Otoničar (Radenska Kuota). Med Slovenci omenimo še Jana Tratnika (12.), Andija Bajca (19.), Andreja Rajšpa (29). Kolesarje zdaj čaka najprej etapa od Poreča do Labina, ki bo dolga 158 kilometrov. Zaključek bo zelo zahteven, saj kolesarje čaka okrog pet kilometrov dolg vzpon od Raše do Labina. V samem zaključku pa za dodatno ovira poskrbi še z granitnimi kockami tlakovana cesta.
Tirreno-Adriatico
Na dirki Tirreno Adriatico smo videli izjemen sprint, v katerem pa je prišlo do velikega presenečenja. Kolesarje je čakalo dobrih 170 kilometrov dirkanja, etapa pa je bila na kožo pisana sprinterjem. Kmalu po startu so se v pobeg podali Malacarne, Dowsett, Teklehaymot in De la Cruz. Občutnejše prednosti pa si niso mogli privoziti, saj so v ozadju ritem narekovali ekipi z dvema izjemnima sprinterjema. Torej Omega Pharma Quick Step in Giant Shimano.
V upanju, da se bosta na koncu za zmago udarila Marcel Kittel in Mark Cavendish. Zadnji izmed ubežnikov se je predal Alex Dowsett, ki je v samostojni vožnji vztrajal vse od 25 kilometrov pred ciljem. A glavnina ga je ujela dobrih pet kilometrov pred ciljem. Okrog dva kilometra pred ciljem pa je prišlo do padca, v katerega je bil vpleten Marcel Kittel, tako da je Nemec ostal brez možnosti za zmago. V ospredju so najboljši vlak sestavili kolesarji francoske ekipe FDJ, ki so delali za Arnauda Demarea.
Mark Cavendish se sprinta ni udeležil, zato pa je dobro kazalo tudi Aranudu Demareu, Petru Saganu, Andreju Greiplu … A presenetil jih je Matteo Pelucchi. Sicer domačin, a član švicarskega moštva IAM Cycling. Demare je bil drugi, tretji pa Greipel. Vodstvo v skupnem seštevku je obdržal Cavendish. Jani Brajkovič je bil 52., Kristjan Koren pa 80. Oba sta končala v glavnini.
Pariz-Nica
Na dirki Pariz Nica je bila na sporedu dobrih 150 kilometrov dolga peta etapa. Tudi ta je bila zelo razgibana, a brez zaključnega vzpona. Najprej so se v ospredju znašli Bakelants, Feillu, Chavanel, Izagirre in Busche. Zadnji se je vdal Chavanel in šele, ko so Francoza ujeli, so se začeli pravi napadi. Ritem so narekovali kolesarji Skya, ki so branili majico vodilnega v skupnem seštevku Gerainta Thomasa.
Tik pod vrhom zadnjega vzpona je napadel tudi Vincenzo Nibali, a Italijan niti v spustu ni uspel narediti večje selekcije. Ko se je cesta znova rahlo povzpela je nekaj manj kot deset kilometrov pred ciljem napadel Carlos Betancur. Sledila sta mu še Jakob Fuglsang in Bob Jungels. S skupnimi močmi so uspeli zadržati manjšo prednost pred glavnino, sprint trojice za etapno zmago pa je dobil Kolumbijec Betancur.
Jungels je bil drugi, Fuglsang pa tretji. Glavnina je izgubila zgolj dve sekundi, sprint pa je dobil Coquard. Štiri kategorizirane vzpone je v ospredju preživel Borut Božič, ki je zasedel deveto mesto. V tej skupini je bil tudi Simon Špilak. V skupnem seštevku je Thomas ohranil tri sekunde prednosti pred Degenkolbom in štiri pred Slagterjem. Špilak je 16., Božič 81., Marko Kump pa 138.