Matevž Govekar zablestel v Vrsarju

10.03.2022 AVTOR: DZ, vir: Tirol KTM Cycling Team

Matevž Govekar je dobil prolog dirke Istrska pomlad. 1,5 km dolgo preizkušnja v Vrsarju je premagal s časom 1:49.

Istrska pomlad se je - tako kot smo tega v zadnjih letih že vajeni - začela s prologom. Vrsar je gostil začetek štiridnevne dirke druge kategorije. Najprej pa so se kolesarji spopadli z 1,5 km dolgo progo.

Končnega zmagovalca bo sicer po vsej verjetnosti določila najtežja sobotna etapa do Motovuna, a poseben dosežek je uspel Matevžu Govekarju. Zdaj član moštva Tirol KTM je progo premagal v minuti in 49 sekundah. Povprečna hitrost pa 49,541 km/h. To je zanj šele druga dirka v tej sezoni. Pred dnevi je enodnevno preizkušnjo v Poreču končal na drugem mestu. Govekar je za sekundo ugnal Alexa Baudina.

Sledila sta Robin Froidevaux in Petr Kelemen. Vsi trije so člani moštva Swiss Racing Academy. Zaostali so za eno sekundo. Najboljši predstavnik ene izmed slovenskih ekip je bil Hrvat Viktor Potočki. Član moštva Ljubljana Gusto Santic je zasedel deveto mesto, Maks Cvjetičanin iz KK Kranj je bil 18., Anže Skok 20., Tilen Finkšt 23. in Jaka Primožič 24.