Mohoriču tretja zmaga v treh dneh!

08.09.2012 AVTOR: D. Z.
Mladinec Matej Mohorič nadaljuje z izjemnimi predstavami na dirki Giro di Basilicata v Italiji. Dobil je tudi tretjo etapo - gorski kronometer.

80. Blaž Žakelj (Slo) 31:53

Matej Mohorič je nesporno prvo ime mladinskih dirk v septembru. Po zmagi v skupnem seštevku dirke Giro della Lunigiana zdaj blesti na dirki Giro di Basilicata. Ta je po konkurenci sicer nekoliko slabša kot prej omenjena Lunigiana, po profilu etap pa še bolj zahtevna. Mohoriču pa vzponi še kako ustrezajo, kar je dokazal v prvih treh dneh dirkanja.

Kot smo že pisali je dobil prvi dve etapi, tretji dan dirkanja pa so se morali kolesarji spopasti s kar dvema etapama. Dopoldne najprej s 60 kilometrov dolgo preizkušnjo, ki jo je dobil domačin Enrico Salvador. Ta je prišel v cilj dve sekundi pred skupino s favoriti, v kateri je bil tudi Mohorič, ki je v tem sprintu zasedel četrto mesto.

Vendar pa je ta boj najboljših v skupnem seštevku minil v pričakovanju popoldanskega gorskega kronometra. Ta je bil dolg sedem kilometrov. Matej Mohorič je kot vodilni v skupnem seštevku startal kot zadnji, a je po prihodu v cilj postavil najboljši čas. Progo je premagal v 13 minutah in 30 sekundah in se je tako lahko veselil tretje zmage v treh dneh.

Drugo mesto je zasedel Idar Arslanov, ki je zaostal za sedem sekund. Z zaostankom 11 sekund je tretje mesto zasedel Luca Taschin. Mohorič je pred zadnjo etapo vodstvo v skupnem seštevku samo še povečal. Zdaj ima pred Arslanovim že 19 sekund prednosti, pred tretjim Markuhinom pa že minuto in 47 sekund.