Mountain of Hell - izjemni posnetki kolesarske dirke na ledeniku! (video)

05.07.2016 AVTOR: Matej Zalar
Mountain of Hell je ena najtežjih in najbolj "norih" gorskokolesarskih dirk na svetu. Ponujamo vam GoPro posnetek dirke s čelade Fabiena Cousinieja.

Mountain of Hell poteka na ledeniku Les Deux Alpes, skupno pa kolesarji v 25 kilometrih "izgubijo " kar 2500 metrov višine. Dirka se začne s skupinskim štartom na vrhu ledenika, kjer najprej opazujemo Cuisineja, kako skupaj z ostalimi po snegu drvi z neverjetnimi hitrostmi - vmes je presegel tudi mejo 110 kilometrov na uro!

Ko se kolesarji spustijo nekoliko nižje, je snega vse manj, na vrsto pa pridejo zahtevni skalni in travnati tereni. A vse ni samo spust, vmes kolesarji premagujejo tudi nekaj kratkih vzponov, ki pa so na njih pustili vidne posledice. Seveda se dirka za Couisineja ni končala brez padca, je pa še vseeno končal na 6. mestu in na drugem mestu v svoji kategoriji.

Mountain of Hell na ledeniku Les Deux Alpes poteka vsako leto, letos je šlo za tridnevni spektakel, kjer je osrednje mesto zasedla zgoraj omenjena dirka. Uživajte v posnetkih.

Značke: Cestno, Gorsko