Na "Flandriji" tudi ekipa Blaža Jarca

15.02.2012 AVTOR:
Moštvo NetApp je letos neverjetno uspešno pri pridobivanju posebnih povabil na največje kolesarske dirke. Blaž Jarc in klubski kolegi bodo tako lahko nastopili tudi na dirki po Flandriji.
Nemško moštvo, v katerem letos vozi tudi Blaž Jarc, je na presenečenje mnogih dobilo posebno povabilo na italijanski Giro. V tem boju so premagali tudi domačega aduta Acqua&Sapone s Stefanom Garzellijem in Danilom Di Luco. V nemškem moštvu pa lahko zdaj proslavljajo novo zmago. Njihov način dela je očitno prepričal tudi organizatorje klasične dirke po Flandriji, ki bo na sporedu 1. aprila.

»Smo neverjetno ponosni. Naše kolesarje smo presenetili že s povabilom na dirko po Italiji, zdaj pa je prišlo še povabilo na eno izmed največjih klasik. Za kolesarje bo to na začetku sezone še dodatna motivacija. To bo neverjeten izziv, vendar bomo prišli pripravljeni, tako kot smo prišli na lanski Pariz-Roubaix,« je dejal glavni menedžer ekipe Ralph Denk. Lani njihov najboljši kolesar na Pariz-Roubaixu Tom Seubert je zasedel 64. mesto.

"Najbolj so nas prepričali"
»Za podelitev zadnjega povabila smo morali izbirati med tremi ekipami. In ekipa NetApp nas je najbolj prepričala. Njihove predstave na lanski dirki Pariz-Roubaix so dokaz, da k dirkam pristopijo na pravi način,« je razloge za podelitev t. i. Wild carda pojasnil eden izmed predstavnikov organizacijskega odbora dirke po Flandriji Nicolas Denys in dodal: »Okrepili so se z nadarjenim belgijskim kolesarjem Jeromejem Baugniesom, ki je bil na dirki po Flandriji za kolesarje do 23 let drugi.«

Jarc že nastopal na flandrijskih "kockah"
Leta 2010 je tudi Blaž Jarc uspešno nastopil na flandrijski klasiki za člane do 23 let. Takrat je do zmage pomagal Marku Kumpu, ki je za deset sekund premagal kasnejšega svetovnega prvaka v tej kategoriji Michaela Matthewsa in Belgijca Svena Vandousselaereja. Med deseterico se je takrat uvrstil tudi nadarjeni Nemec John Degenkolp, ki je bil šesti, na deseto mesto pa se je uvrstil Blaž Furdi.

Jarc je z dobro minuto in pol zaostanka zasedel 18. mesto. A prava dirka po Flandriji je še precej bolj zahtevna. Letošnja, že 96. preizkušnja bo dolga 255 kilometrov in b ov primerjavi s prejšnjimi izvedbami nekoliko spremenjena. Predvsem zaključek bo potekal po drugih poteh in tudi vzponih, ki pa jih bo vseeno dovolj, da bo prišlo do prave selekcije tudi med najboljšimi. Dolga je več kot 250 kilometrov, lani pa jo je dobil Nick Nuyens, ki je v sprintu premagal Sylvaina Chavanela in Fabiana Cancellaro. Slednji je dirko na izjemen način dobil leta 2010.

Organizatorji so tako poskrbeli, da bo na startu 25 ekip. Od tega jih je imelo 18 že zagotovoljen nastop, saj dirka spada v Svetovni koledar, kar pomeni, da morajo na taki preizkušnji nastopiti vse ekipe z licenco Pro Team. Povabila pa je prejelo naslednjih sedem moštev: NetApp, Topsport Vlaanderen, Accent.Jobs - Willems Veranda’s, Landbouwkrediet, Project It4i, Europcar in Farnese Vini.