Na Hrvaškem popoln slovenski dan

11.03.2012 AVTOR: D. Z.
Slovenski kolesarji so še drugi dan zapored povsem prevladovali na dirkah v sosednji Hrvaški. Dirko v Zeleni Laguni pri Poreču je tokrat dobil Matej Mugerli (Adria Mobil) pred Gnezdo in Mezgecem.

Kljub lahki trasi zahtevna dirka
Po sobotni zmagi Marka Kumpa so se pri Adrii Mobilu veselili še druge zmage v dveh dneh. Tokrat na krožni dirki druge kategorije s startom in ciljem v Zeleni Laguni pri Poreču. Zaradi dokaj nezahtevne trase so mnogi pričakovali, da bo zmagovalca določil šele ciljni sprint glavnine. Številni poskusi napadov so bili namreč neuspešni. Vse do 15 kilometrov pred ciljem, ko je prišlo do odločilnega napada.

V ospredju se je znašlo 19 kolesarjev, med katerimi je bilo kar devet Slovencev. Kmalu je postalo jasno, da bo ubežnikom v cilj priti pred glavnino in tako so se začeli novi napadi. Vse do petih kilometrov pred ciljem. Takrat je močno napadel Matej Mugerli, ki je prednost uspel zadržati do cilja.

Mugerlijeva samostojna akcija
»Ubežniki smo dokaj složno narekovali tempo, dokler se niso pričeli skoki. 5 km do cilja sem naredil odločilni pobeg in na cilj prišel s prednostjo dvestotih metrov,« je dejal Mugerli, ki je poudaril, da je bila njegova zmaga posledica tega, da je Adria Mobil naredila dirko zelo zahtevno: »Naredili smo težko dirko, imeli smo interes da pride v cilj manjša skupina, kar se nam je izteklo po pričakovanjih.«

In prav pobeg Mateja Mugerlija je v ozadju najbolje znal izkoristiti njegov klubski kolega Matej Gnezda, ki je dobil sprint zasledovalne skupine in je tako zasedel drugo mesto. Na tretje se je uvrstil član Save iz Kranja Luka Mezgec, ki je tako samo potrdil popolno prevlado Slovencev na hrvaški enodnevni preizkušnji. Sedmi je bil Blaž Furdi, osmi Andi Bajc, enajsti Jan Polanc, 12. Klemen Štimulak. Sprint glavnine za 20. mesto je dobil mladi Andrej Rajšp. Na startu dirke je bilo kar 153 kolesarjev. Zdaj kolesarje čaka etapna preizkušnja Istrska Pomlad.