Nairo Quintana prepričljivo najbojlši, Fabian Cancellara odčital lekcijo v kronometru

17.03.2015 AVTOR: D. Z.
Fabian Cancellara je dobil zaključni kronometer na dirki Tirreno-Adriatico. Dirka pripadla Nairu Quintani.

San Benedetto del Tronto je že po tradiciji gostil zadnjo etapo na dirki Tirreno-Adriatico. Tudi tokrat so se kolesarji za konec pomerili v posamični vožnji na čas. Ta je bila dolga vsega deset kilometrov, do izraza pa so prišli pravi specialisti za to zvrst dirkanja. Spet smo videli dvoboj za zmago med Fabianom Cancellaro in Adrianom Malorijem.

Tokrat se je Švicar maščeval in se veselil zaslužene zmage. Progo je premagal s povprečno hitrostjo 52,709 km/h in v 11 minutah in 23 sekundah. Malori je za njim zaostal za štiri sekunde, Vasilij Kirijenka na tretjem mestu pa je izgubil devet sekund. V skupnem seštevku na vrhu ni prišlo do sprememb. Nairo Quintana je obdržal modro majico vodilnega in ohranil 18 sekund prednosti pred Baukejem Mollemo.

Na tretje mesto se je po kronometru povzpel Rigoberto Uran, ki je za rojakom zaostal za 31 sekund. Sledijo Thibaut Pinot, lanski zmagovalec Alberto Contador, Stephen Cummings, Wout Poels, Adam Yates, Roman Kreuziger … Dirko sta končala tudi Luka Pibernik na 96. mestu in Kristijan Koren na 99. mestu.