Odlična prva etapa za BTC-jevke na Češkem

01.05.2015 AVTOR: Matej Zalar
Na Češkem poteka že 29. izvedba ženske etapne dirke Gracia Orlova. V prvi etapi je bila Eugenia Bujak 3.

85. ERIĆ Jelena (BTC CITY LJUBLJANA) +01:28

Gracia Orlova se po lanski finančnih težavah in skrajšani dirki letos vrača v preizkušenem modelu, ki bo trajal štiri dni. Tri dni se bo dirkalo normalno, četrti dan pa sta na sporedu krajša etapa in vožnja na čas.

Na krstnem nastopu na Gracii lani so se kolesarke ekipe BTC City Ljubljana odrezale odlično, tudi letos pa so začele zelo vzpodbudno. Na štartu prve etape, dolge le 101 kilometer, je bilo 136 zmagovalk, za selekcijo pa je poskrbela serija strmih vzponov.

V zaključku je kolesarke pričakal še kilometer dolg, a zelo strm ciljni vzpon, na katerem je bila od konkurence prepričljivo boljša Alena Amialiusik, ki nastopa za ekipo Velocio Sram. Šprint zasledovalk, ki so za zmagovalko zaostale za sekundo, je pripadel Paulini Brzezni, Eugenia Bujak pa je bila tretja.

Zelo dobro sta nastopili tudi Polona Batagelj, ki je na 5. mestu zaostala sedem sekund, in Martina Ritter, ki je ciljno črto prečkala kot 13. z 19 sekundami zaostanka. Preostale kolesarke ljubljanske ekipe so vse uspešno prišle do cilja.

Po zaslugi odličnih uvrstitev je BTC City Ljubljana po prvi etapi najuspešnejša ekipa na dirki, kar je lepa pohvala in napoved pred vrhunci sezone, med katere nedvomno sodi Giro Rosa. Danes kolesarke na Češkem čaka še ena kratka, a zelo zahtevna gorska etapa.