Odlični nastopi BTC-jevk v Avstriji, Ritterjeva za las ob zmago

19.05.2014 AVTOR: Matej Zalar
Kolesarke ekipe BTC City Ljubljana so nastopale na tridnevni dirki v Avstriji, dosegle so dve etapni zmagi, Martina Ritter pa je zasedla končno drugo mesto v skupnem seštevku.

50. Alenka Novak  (Slo)  BTC City Ljubljana  +20,51

Kolesarke so nastopale na dirki 5. Rennradtage Langenlois, ki sicer ni bila kategorizirana, je pa na njej sodelovalo nekaj zelo močnih ekip iz tujine. O prvi zmagi ekipe BTC City Ljubljana na mednarodni dirki v prvi etapi smo že poročali, uspehi pa se s tem niso končali.

V soboto je sledil dvojni program. Zjutraj je bil na sporedu 17,2 kilometra dolg in tehnično zelo zahteven kronometer, ki je potekal v močnem deževju. Najhitreje je s progo opravila Martina Ritter, dosegla je povprečno hitrost 43,7 km/h in za osem sekund ugnala Jacqueline Hahn.

To je bila druga zmaga ljubljanske ekipe v dveh dneh. Izkazala se je tudi Radotićeva s petim mestom, zaostala je 52 sekund.

Popoldanska gorska etapa je bila sicer kratka, vendar zelo zahtevna. Prvih pet kilometrov je bilo ravninskih in je služilo bolj kot ne za ogrevanje kolesark, ki so se nato pomerile na sedem kilometrov dolgem vzponu.

Tempo je bil od vznožja naprej peklenski, v ospredju je ostalo le 20 kolesark. Zmagal je Poljakinja Brzezna, Hahnova je bila tretja, Ritterjeva pa četrta s 14 sekundami zaostanka. Avstrijska kolesarka, ki nastopa za slovensko moštvo, je tako ubranila vodstvo v skupnem seštevku.

Zadnji dan je kolesarke čakala še najzahtevnejša četrta etapa. Prevozile so štiri razgibane kroge v skupni dolžini 91 kilometrov, najboljša pa je bila članica ekipe Lotto Belisol Anisha Vekemans.

Druga je bila Hahnova, Urša Pinter je bila šesta, Elena Valentini pa osma. Martina Ritter je zaostala na spustu pred ciljem in izgubila majico vodilne, za osem sekund je bila boljša Hahnova.

Vskupnem seštevku je tako Hahnovo in Ritterjevo ločilo le šest sekund. Tretje mesto v generalni razvrstitvi je osvojila Reta Trottman, Urša Pinter je bila 15., dirko pa so končale tudi vse ostale tekmovalke ekipe BTC City Ljubljana.