Žiga Pandur, najhitrejši slovenski spustaš na gorskem kolesu, je sezono končal tam kjer jo je zaključil.

Ekipa Unior Tools Team na spletu in družabnih omrežjih:

Facebook

Twitter

Instagram

Na prvi dirki svetovnega pokala v gorskem kolesarstvu je bil izjemen 30., tako kot na zadnji lanski dirki v Leogangu. Ekipa Unior Tools Team pa ima še boljši rezultat – Škot Ruaridh Cunningham je bil 21.!

Dobili smo prve letošnje zmagovalce dirk v svetovnem pokalu z gorskimi kolesi, prav tako pa nov odličen rezultat za Slovenijo. Žiga Pandur (Unior Tools Team) je s 30. mestom v finalu utrdil svoj položaj med najhitrejšimi spustaši, izreden rezultat na samem začetku pa mu daje veliko motivacije za naprej. Žiga je bil na sinočnjih kvalifikacijah slabši, končal jih je na 43. mestu. Danes je bil na prašni in zelo specifični progi z dolgimi ravnimi odseki veliko hitrejši, ob prihodu v cilj pa je tudi dolgo sedel v »vročem sedežu « vodilnega na dirki. Z njega ga je izrinil Damien Spagnolo, nato pa je vodstvo prevzel Škot Ruaridh Cunningham, prav tako član Slovenske ekipe Uniorja. Na koncu torej fantastični ekipni dosežek – Ruaridh je bil 21. (z 12. časom v drugi tretjini proge!), Žiga pa 30.

Žiga Pandur (Unior Tools Team): »Vikend na tej progi je bil res super, progo so odlično pripravili, zgornji del je sedaj resnično tehničen. Govorice, da je to proga za kolesa z manj hoda se niso potrdile, čeprav je res ravno zmagovalec vozil kolo z manj hoda. Današen dan sem začel slabo, s padci na treningi in udarcem v ramo. Finalno vožnjo sem zato odpeljal malce bolj previdno, nisem hotel končati v drevesu ali na tleh. V primerjavi s kvalifikacijami sem največ pridobil v spodnjem delu, pa tudi proga je bila danes hitrejša. Cilj je bila uvrstitev med prvih 30, to sem dosegel. Zdaj vem kje sem in lahko to še stopnjujem na naslednjih dirkah. «

Dirko sta dobila Manon Carpenter (Velika Britanija) in Aaron Gwin (ZDA).

Jutri je v Pietermartizburgu na sporedu dirka v olimpijskem krosu, s štartno številko 1 bo dirko začela Tanja Žakelj (Unior Tools Team), dirkala pa bo tudi Blaža Klemenčič.
Značke: Gorsko, Cestno