Podpirate dolge etape na dirki po Franciji?

Podpirate dolge etape na dirki po Franciji?
08.07.2017 AVTOR: D. Z.
Dolge ali kratke etape na dirki po Franciji? V zadnjih dveh dneh smo bili priča ravninskima etapama z edino zanimivostjo povsem na koncu - sprintom glavnine. Kaj menijo kolesarji?

Dolge, da ne rečemo dolgočasne ravninske etape na dirki po Franciji. V teh dneh smo jim tudi priča. Tudi zadnji dve sta bili taki, ko je bila edina zares zanimiva stvar zaključni sprint.

Govorimo o etapah, daljših od dvesto kilometrov. V šesti so morali kolesarji prevoziti 216 km, danes pa 213,5 km. "Meni se to zdi brez veze. Morda ni ravno najbolje za kolesarstvo, če že vnaprej povem, da bo sedma etapa dolgočasna, " je pošteno povedal Daniel McLay, sicer član moštva Fortuneo Vital Concept. Tej temi se je posvetil novinar cyclingweeklyja Gregor Brown.

Mnogi poudarjajo, da so krajše etape polne akcije, bolj zanimive, predvsem pa, da bi bili isti kolesarji spredaj: "Mislim, da se prav veliko ne bi spremenilo, vendar pa bi bila etapa bolj zanimiva, če bi bila dolga največ 160 ali 180 kilometrov. Ni nujno, da so etape daljše od dvestotih kilometrov, " je še dodal McLay. Prepričan je, da bi potem videli ostrejši boj za sodelovanje v pobegu, saj bi več kolesarjev verjelo, da jim lahko uspe presenetiti glavnino. Poleg tega bi bil ritem peklenski že od samega začetka.

"Izkupiček bi bil podoben, ne glede na to, ali gre za 160 kilometrov ali 213 kilometrov dolgo etapo. Ampak, tako pač je. Tradicija? Seveda, ampak to je ena izmed tistih tradicij, ki jim ne bi nasprotoval, če bi jo prekinili, " je dejal Geraint Thomas: "Kratke etape so vedno zanimive in polne akcije. Te sprinterske preizkušnje so ponavadi vedno iste. Neglede na to, ali gre za 160 kilometrov ali 220. Dolžina nima velikega vpliva. Tudi, če bi močno pihalo na 220 kilometerov dolgi etapi ne bi napadli od starta, če bi bila etapa krajša, pa morda bi. "

Kolesarjem je pritrdil tudi Eusebio Unzue, sicer menedžer pri Movistarju, ki je izpostavil etapo na La Planche des Belles Filles. Ta je bila dolga 160 kilometrov, kolesarji pa so na polno dirkali praktično od starta. Športni direktor Lotto Soudala Frederik Willems pa je izpostavil: "Če imajo določen start in cilj, potem nimajo druge možnosti, kot da naredijo etapo tako dolgo, da pridejo od enega mesta do drugega. To je pač del Toura. Razdaljo moramo prevoziti. Če na primer Troyes plača za to, da gosti cilj in naslednji dan start, potem moraš pač določeno razdaljo do tega mesta premagati. "

Značke: Dirka po Franciji, Cestno
Komentarji
Revija
BREZPLAČEN IZVOD
KOMPLET REVIJ