Pogačar z napadalno vožnjo do petega mesta

02.06.2018 AVTOR: DZ

Tadej Pogačar je v drugi etapi dirka za Pokal narodov na Češkem zasedel peto mesto. Skupno je šesti.

Na dirki GP Priessnitz Spa, ki spada med dirka za Pokal narodov za mlajše člane uspešno nastopajo tudi slovenski reprezentanti. Po prologu in dveh etapah je v ospredju Tadej Pogačar. Danes jih je pričakala druga etapa s startom v Krnovu in ciljem v kraju Douhe Strane. Etapa je bila dolga 149 kilometrov. Predvsem zaključek je bil nadvse zahteven in Tadej Pogačar je v zadnjih kilometrih poskušal z napadom, a so ga najbližji zasledovalci samo kilometer pred ciljem ujeli.

Zmage se je po več kot štirih urah dirkanja veselil Marc Hirschi. Švicar, ki vozi za podmladek moštva Sunweb je blestel že na dirki Istrska pomlad. Že tam je v kraljevski etapi ugnal prav Pogačarja. Tokrat je premagal Španca Xuabana Errazkina in Felixa Galla. Pogačar je s 14 sekundami zaostanka zasedel peto mesto. V skupnem seštevku vodi Samuele Battistella. Hirschi je drugi, tretji pa Vingegaard Rasmussen. Pogačar je z 32 sekundami zaostanka šesti. Pred kolesarji je še tretja, 158 kilometrov dolga etapa s startom in ciljem v Jeseniku.