Pogačar: Upal sem, da bo ta razlika manjša

Pogačar: Upal sem, da bo ta razlika manjša
19.07.2023 AVTOR: DZ, foto: Sirotti

"Malce sem razočaran, a če sem pošten se v drugem delu kronometra nisem najbolje počutil. Še vedno smo bili kar dobri," je po koncu kronometra dejal Tadej Pogačar.

Tadej Pogačar je na dirki po Franciji sicer odpeljal odlično vožnjo na čas in je postavil drugi najboljši čas. A daleč pred vsemi je bil njegov največji tekmec Jonas Vingegaard. Danec je bil razred zase. Proti Pogačarju je pridobival po 4,4 sekunde na kilometer, kar je največja razlika po letu 1961, ko je zmagal Jacques Anquetil.

Vingegaard je tako potrdil vodstvo v skupnem seštevku, predvsem pa je krepko povečal prednost. "Malce sem razočaran, a če sem pošten se v drugem delu kronometra nisem najbolje počutil. Še vedno smo bili kar dobri. Zdaj je 
razlika velika, upal sem, da bo ta razlika manjša, da bom morda v rumenem," je medijem pojasnil Tadej Pogačar. Tokrat se ni izšlo.


"Kronometer sem začel dobro. Na koncu sem poskusil vsaj zmanjšati tisto veliko razliko, ki jo je nabral. Dal sem vse od sebe. Imel sem podatek na prvem vzponu, da sem 20 sekund pred Van Aertom, tako da sem bil zares vesel. Poskušal sem in povečeval prednost pred njim, a vendar izgubljal čas proti Jonasu," je še povedal glavni adut ekipe UAE. Čeprav razlika zdaj znaša kar 1:48 pa se Pogačar ne želi že vnaprej predati:

"Ne, še zdaleč ni konec. Še posebej, če bi jutri deževalo, potem vam obljubljam, da bo še zanimivo. Pred nami sta še dve težki etapi, menim da najtežji na letošnjem Touru. Karkoli se še lahko zgodi. Vsak lahko ima slab dan. Kot sem dejal. Upam, da se bo zgodilo tako, kot se je dan po Col de la Marie Blanque in da bo jutri moj dan. Poskušali bomo narediti načrt. Ni lahko nadoknaditi nekaj manj kot dveh minut, a bomo poskusili."

Pred kolesarji je etapa s štirimi kategoriziranimi vzponi. Zadnji bo na sporedu Col de la Loze. Uradno je celoten klanec dolg 28,1 km in je v povprečju 6-odstoten. A zares strm je na koncu. Strmina se poveča v Meribelu, zadnjih sedem kilometrov pa poteka po kolesarski stezi. V povprečju je ta del 10-odstoten, a je obenem zelo neenakomeren in stopničast.

Vse do vrha se menjujejo zelo strmi in potem položnejši odseki, tako da kolesarji težko ujamejo pravi ritem. Prvič in edinič do zdaj je dirka po Franciji na ta klanec zavila leta 2020. Takrat je bil cilj na vrhu. Zmagal je Lopez, Roglič pa je takrat obdržal rumeno majico. Tokrat se bodo kolesarji spustili v Courchevel in se za konec podali še na tamkajšnje letališče, tako da bo zadnjih tristo metrov nadvse strmih. Naklon bo do 20-odstoten.

Značke: Dirka po Franciji
Komentarji
Revija
BREZPLAČEN IZVOD
KOMPLET REVIJ