
Od tega, ko sem začel s poslovno potjo in se zaposlil, je že kar dolgo obdobje in še prav dobro se spominjam trenutkov, ko sem hodil na razgovore za službo.
Z vsakim sem postajal bolj samozavesten ter prepričljiv. Ne spomnim se razgovora, pri katerem mi ob koncu ne bi postavili klasičnega vprašanja »Kje se vidite čez pet let?«. Z leti, ko sem šel na samostojno pot, sem to danes preživeto vprašanje uporabljal tudi sam, ko sem iskal kadre za delo ter sodelovanje. Nekako so odgovori pokazali, ali kandidat oziroma kandidatka kaj razmišlja o prihodnosti. Kot rečeno, so bili to časi, ko smo lahko govorili o prihodnosti v naslednjih petih letih. Danes, v dobi družabnih omrežij in umetne inteligence, je velika verjetnost, da vse, kar naredimo, narišemo in razmišljamo, že nekje obstaja, kdo ima ali razmišlja, ker je nastalo na podlagi naše podzavesti in shranjenih slik, ki nas dnevno posredno ali neposredno zadevajo. Tako je danes popolnoma neproduktivno, če ne nesmiselno razmišljati, kaj bo čez pet let. Nisem črnogled, povedati želim le, da živimo v popolnoma drugačnem času, v dobi digitalnih nomadov, kjer poklic to dopušča, in obdobje osmih let v istem podjetju je precej dolgo. Malo je verjetno, da je lahko uspešno, če nista zadovoljni obe strani. Delavec in delodajalec.
Po izjemni zmagi Primoža Rogliča na Dirki po Italiji, praktično takoj po končani vožnji na čas, je Alberto Contador na športnem kanalu neposredno v eter poslal sporočilo: »Primož, če želiš še kdaj sodelovati na Dirki po Franciji in se boriti za zmago na rumenem spektaklu, zamenjaj ekipo!« Moram priznati, da sem za trenutek kar zastal. Eno je, kar razmišljamo navdušeni navijači vseh slovenskih kolesarjev, in te misli niso nove. Popolnoma nekaj drugega pa je, ko te misli tako jasno pove še nedavno aktiven in izjemno uspešen kolesar, s katerim se je na cesti meril tudi Roglič. V medijih je završalo in začela so se namigovanja in ugibanja, ki so nekoliko pojenjala v času Dirke po Franciji, ko je bil v ospredju Tadej Pogačar v boju za tretjo zmago. V času dirke je bil reden strokovni komentator na televiziji Slovenija Primož Čerin, ki prijateljuje s Primožem tudi zunaj tekmovanj. Ne spominjam se natančno, po kateri etapi je voditelj Čerina vprašal, kaj meni o letošnjem razburljivem Touru. Primož Čerin je jasno odgovoril: »Letošnji Tour je razburljiv, a mene bolj zanima, kako razburljiv bo naslednje leto.« To je bila izjava, ki je potrdila tudi moje slutnje, da je prišel čas, ko bo Primož Roglič zamenjal ekipo, in tisti trenutek sem bil jasnega mnenja, da bo to Ineos.
V času Dirke po Španiji, ko se je stopnjeval razplet dirke, na kateri je bilo hitro jasno, kateri trije kolesarji se bodo merili za končno zmago, so se stopnjevale tudi medijske objave in ugibanja o prestopu Rogliča. Namigovanja o združitvi dveh največjih ekip so kolesarski medijski lonec samo še bolj razgrela in ko je bilo že vse skupaj tik pred tem, da v loncu zavre, je Primož Roglič naznanil, da po osmih letih zapušča ekipo Jumbo Visma. Ponovno ni šlo brez vmesne napetosti, preden je postalo jasno, da bo prihodnji dve leti Primož Roglič kolesaril v ekipi Bora-Hansgrohe. Kaj menite, da je bila vsebine prvega sms-a, ki sem ga prejel? Pričakovano in ni me presenetilo: »Tvoji viri informacij so bili slabi!”. Nasmehnil sem se ravno tako močno, kot sem se, ko je Roglič objavil, da bo zamenjal ekipo.
Dolgo željan prestop se je zgodil!
Januarja sem v prijateljskem krogu smelo govoril, da bodo letošnje zmage vseh tritedenskih preizkušenj v slovenskih rokah. Na koncu se je leto zaključilo s prvim, drugim in tretjim mestom. Kot pa je bil jasen Čerin, zdaj tudi mene že zelo zanima, kako razburljiv bo naslednji Tour. Prestop Rogliča je osnova za začetek novega obdobja. Ob zaključevanju številke se je že zgodil naslednji korak, predstavitev Dirke po Franciji za naslednje leto. Mediji bodo imeli ponovno polne roke dela, komu predstavljena trasa bolj leži, pred vsemi kolesarji pa so predvsem dolgotrajne priprave na leto, ki je tudi olimpijsko.
Iz povedanega lahko zaključim, da sta za pomembne prestope in odločitve v življenju potrebna čas in pravi trenutek, četudi živimo v dobi družabnih omrežij in umetne inteligence.
Bicikel 114, kazalo
>>>
>>>
>>>
>>>
>>>
>>>
>>>
>>>
>>>
>>>
>>>