Quintana najboljši v zasneženi Asturiji

30.04.2017 AVTOR: D. Z.
Nairo Quintana se je na dirke vrnil na dirki po Asturiji. Dobil je drugo, kraljevsko etapo in je drugi v skupnem seštevku. V Banja Luki Matic Grošelj četrti. Tadej Pogačar trenutno tretji na Poljskem.

Asturija
Nairo Quintana bo letos poskusil dobiti tako dirko po Italiji kot dirko po Franciji. Dirka po Italiji pa je vse bliže.

Quintana pa se je po daljših pripravah na visoki nadmorski višini zdaj vrnil v Evropo in tudi na dirke. Zadnja preizkušnja pred nastopom na italijanskem Giru je zanj dirka po Asturiji. Govorimo o tridnevni dirki prve kategorije po Asturiji. Prvo etapo je dobil Kolumbijec Alfonso Roldan. Druga etapa je bila s 177 kilometri tudi kraljevska.

Kolesarji so morali premagati štiri kategorizirane vzpone, vključno z najtežjim ciljnim na 1138 metrov visokem Altu de Acebu. Na koncu je celo močno snežilo, videli pa smo zanimiv obračun med Nairom Quintano in Raulom Alarconom. Na koncu je ta dvoboj dobil Quintana, Alarcon pa je prevzel vodstvo v skupnem seštevku in ima pred zadnjo precej lažjo etapo do Ovieda sedem sekund prednosti pred Quintano.

Banja Luka
Omenimo še drugo enodnevno dirko druge kategorije v dveh dneh v Beogradu. Gre za sklop dveh dirk Beograd – Banja Luka. Tokrat so kolesarji premagali razdaljo med Tesličem in Banja Luko.

Dirka je bila dolga 165 kilometrov. Dirko je dobil Nicola Gaffurini, ki je premagal Pola Tota in Dušana Rajovića, sicer člana Adrie Mobila. Najboljši Slovenec je bil Matic Grošelj, ki je z zaostankom osmih sekund zasedel četrto mesto. Gašper Katrašnik je bil sedmi, Robi Jenko 12., Luka otar 14., Matic Veber 22. ...

Poljska
Mlajši člani Roga Ljubljane nastopajo na dirki za mlajše člane na Poljskem Carpathian Couriers. Za kolesarji je po prologu že prva etapa. Nowy Sacz je gostil start, Oswiecim pa cilj 167 kilometrov dolge preizkušnje.

Etapo je dobil Alessandro Pessot, ki je na cilj prišel tri sekunde pred glavnino z vsemi najboljšimi. Sprint glavnine je dobil Ahmed Amine Galdoune, tretji pa je bil Robert Kessler. Najboljši Slovenec je bil Žiga Jerman na 13. mestu. Pessot ima v skupnem seštevku sedem sekund prednosti pred Kesslerjem. Odličen tretji je Tadej Pogačar, ki je prevzel vodstvo med mladimi kolesarji. Žiga Ručigaj je deveti, Žiga Jerman pa 18.