Quintana zadal prvi udarec v Španiji, Kristijan Koren deveti

23.08.2014 AVTOR: D. Z.
Uvodni ekipni kronometer na dirki po Španiji je dobila ekipa Movistar. V rdeči majici je Castroviejo. Kristijan Koren je na dirki Arnhem Veenendaal Classic zasedel deveto mesto.

DIRKA PO ŠPANIJI
69. dirka po Španiji se je začela z 12,6 km dolgim ekipnim kronometrom v Jerezu. Dolgo so bili v vodstvu, zagotovo presenetljivo, kolesarji Cannondala, ki so progo premagali v 14 minutah in 19 sekundah. Za stotinko so ugnali člane Orice GreenEdga. A najhitrejši so bili prav tisti, ki so startali zadnji.

Kolesarji Movistarja, ki imajo v svojih vrstah tudi enega izmed najresnejših kandidatov za končno zmago Naira Quintano. Progo so premagali v 14 minutah in 13 sekundah. Povprečna hitrost je bila kar 53,177 km/h. Kolesarji Treka, ki so na dopoldanskem treninga vsi padli, so bili četrti, peti pa svetovni prvaki v tej disciplini, torej predstavniki moštva Omega Pharma Quick Step.

Tinkoff Saxo z Albertom Contadorjem je z zaostankom 19 sekund zasedel osmo mesto, slabše so se odrezali člani Skya. Froome in klubski kolegi so zaostali za 27 sekund in zasedli 11. mesto. V rdeči majici vodilnega v skupnem seštevku bo v nedeljo vozil Jonathan Castroviejo, ki je prvi izmed članov Movistarja prečkal ciljno črto.

KRISTIJAN KOREN 9.
Kristijan Koren nadaljuje z dobrimi predstavami na močnih mednarodnih dirkah. Po dirki po Franciji je najprej bil peti v Londonu, potem se je izkazal v zadnji etapi dirke Eneco Tour, zdaj pa se je spet boril z najboljšimi.

Tokrat je bila na sporedu 29. dirka prve kategorije Arnhem Veenendaal Classic. Start je gostilo mesto Arnhem, cilj pa Veenendaal. Kolesarji so morali prevoziti 195 km. Na zares razgibani trasi so na svoj račun prišli ubežniki. Zmage se je veselil Yves Lampaert, ki je ciljno črto prečkal deset sekund pred zasledovalno skupino štirih kolesarjev.

Boj za drugo mesto je dobil Michael Vingerlinga, tretji pa je bil Jos Van Emden. Kristjan Koren je na cilj prišel v skupini petih kolesarjev, ki se je borila za šesto mesto. Na koncu je bil deveti, mesto za njim pa je bil mlajši brat Naira Quintane Dayer.