Richmond si od organizacije svetovnega prvenstva obeta ogromen zaslužek

Richmond si od organizacije svetovnega prvenstva obeta ogromen zaslužek
17.09.2015 AVTOR: Matej Zalar
Svetovno prvenstvo v ameriškem Richmondu je vse bližje, župan mesta Dwight C. Jones pa je razkril pričakovane ekonomske vplive organizacije prvenstva.

Spored svetovnega prvenstva, ki bo potekal od 19. do 27. septembra, si lahko ogledate na spodnji povezavi - richmond2015.com/about/race-s chedule/ 

Organizacija tako velikega dogodka, kot je svetovno prvenstvo, je nedvomno ogromen logistični zalogaj, saj bo prvenstvo trajalo kar osem dni. Z organizacijo dirk, zaporami ceste in ostalimi logističnimi težavami pridejo tudi visoki stroški, a v ameriški zvezni državi Virginia vseeno pričakujejo, da bo svetovno prvenstvo velik ekonomski dosežek. 

"Ogromno smo se naučili z organizacijo študentskega državnega kolesarskega prvenstva, ki je potekal po istih cestah kot dirke profesionalcev. Odkrili smo potencialne napake in trase nekoliko priredili, zdaj pa komaj čakamo, da Richmond pokažemo svetu. Prepričani smo, da bodo čudoviti prizori našega okolja v prihodnje pritegnili ogromno turistov v Virginio," je povedal vodja organizacijskega odbora Wilson Flohr.

Termine tekmovanj so nekoliko prilagodili, tako da bodo načrtovani dogodki med tednom čim manj vplivali na potovanja lokalnih prebivalcev, med vikendom pa je bilo potrebno ure najbolj zanimivih dirk prilagoditi tudi evropskim gledalcem. Tako bo moška dirka Elite končana že ob 15. uri in 40 minut po lokalnem času, kar po slovenskem času pomeni ob 21:40. Najbolj zanimive ure bodo tako ravno v najboljšem terminu za evropske gledalce.

Organizatorji v osmih dneh ob progi sicer pričakujejo okrog 450 000 gledalcev, kar je precej nižja številka kot na največjih evropskih dirkah, a si z načrtovanimi 300 milijoni televizijskih gledalcev obetajo ogromen zaslužek. Skupno naj bi organizacija svetovnega prvenstva v blagajno mesta Richmond prinesa kar 158 milijonov dolarjev, zato bo tudi po vštetih stroških organizacije v mestni blagajni ostal lep kupček denarja. Ob upoštevanju pozitivnega vpliva na lokalni turizem pa bi bila prej omenjena številka verjetno še precej večja. 

Misel o bodoči organizaciji svetovnega prvenstva vsake nekaj let priplava na površje tudi v prostorih Kolesarske zveze Slovenije, a se vedno zatakne že na prvi stopnički - pri denarju. A če bi se organizacije svetovnega prvenstva lotili na preudaren in marketinško učinkovit način, bi bile bojazni o morebitni izgubi povsem odveč. Slovenski kolesarski turizem pa bi dobil prepotreben zagon za tekmovanje z vse bolj agresivnimi (in uspešnimi) pokrajinami v sosednjih državah.
Značke: Cestno
Komentarji
Revija
BREZPLAČEN IZVOD
KOMPLET REVIJ