Robert Vrečer v Švici prevzel dve majici, Peter Sagan najboljši! (foto)

16.06.2013 AVTOR: D. Z.
Dan pred koncem dirke po Švici je Robert Vrečer oblekel kar dve majici. Najboljši je na gorskih ciljih in tudi najboljši na letečih ciljih. Etapo je dobil Peter Sagan, vodi Matthias Frank.

Na dirki po Švici je bila na sporedu osma etapa od Zerneza do Bad Ragaza. Dolga je bila dobrih 180 kilometrov, kmalu po startu pa so se v pobeg podali štirje kolesarji. Robert Vrečer, Manuele Mori, Reto Hollenstein in Maxime Bouet. Vrečer je bil pred etapo drugi v seštevku točk na gorskih ciljih, pred njim pa je bil Roman Kreuziger.

Vrečer je zaostajal za sedem točk. In kolesar Euskaltel Euskadija si je poskušal rdečo majico priboriti nazaj. Po dobrih 40 kilometrih je dobil prvo priložnost, saj so se morali kolesarji povzpeti na klanec prve kategorije Julierpass, kjer je zmagovalec dobil 12 točk. Vrečer je bil prvi na tem vzponu, tako da mu je zastavljen cilj hitro uspelo doseči. Kreuzigerja je že slekel.

A kasneje je bil na sporedu še leteči cilj, kjer je bil ravno tako najhitrejši Robert Vrečer. Tako je prevzel vodstvo tudi v tistem točkovanju in je na cilju oblekel še modro majico najboljšega v seštevku letečih ciljev. Še pred zadnjim vzponom dneva, ki je bil vzpon tretje kategorije, so bili ubežniki ujeti.

Na tem klancu je sicer prišlo do selekcije, vendar so se najboljši držali skupaj in tako je zmagovalca etape odločil sprint skupine dobrih 30 kolesarjev. V tem sprintu pa je bil najboljši Peter Sagan, ki je premagal Danieleja Bennatija in Philippa Gilberta. Sagan ima že 12 zmag v tej sezoni, svetovni prvak Gilbert pa še niti ene. V skupini sta se pripeljala tudi Simon Špilak in Jani Brajkovič, medtem ko je Vrečer, potem ko so ga ujeli zaostal. Na zadnjem vzponu je popustil tudi Bole.

V skupnem seštevku še vedno vodi Matthias Frank, ki ima 13 sekund prednosti pred Ruijem Costo in 23 pred Romanom Kreuzigerjem. Simon Špilak je z minuto in 50 sekundami zaostanka deveti, Jani Brajkovič je 15., Grega Bole 78., Robert Vrečer pa 135. Zadnji dan dirke bo na sporedu gorski kronometer, ki bo še zelo premešal skupni vrstni red.