Romandija: Nova lekcija Chrisa Frooma, Jani Brajkovič 18. V Turčiji presenetil Eritrejec!

23.04.2013 AVTOR: D. Z.
Prestižna etapna dirka po Romandiji se je začela z zahtevnim prologom, ki ga je dobil Christopher Froome. Za šest sekund je ugnal Andrewa Talanskyja. Tretji je bil Robert Kišerlovski.

Začela se je dirka po Romandiji
Sezona dirk za Svetovni koledar se po seriji klasik nadaljuje z etapno dirko po Romandiji. Na sporedu je bil zelo zahteven prolog. Dolg je bil 7,5 kilometra, a predvsem zaključek je bil še kako zahteven, saj so morali kolesarji premagati vzpon do Brusona.

Najhitreje je s progo opravil po letošnjih rezultatih sodeč prvi favorit za zmago. Govorimo o kolesarju Skyja Christopherju Froomu. Progo je prevozil v 13 minutah in 15 sekundah. S tem je za šest sekund premagal Andrewa Talanskyja, za 13 pa Hrvata Roberta Kišerlovskega.

Svetovni prvak v vožnji na čas Tony Martin je z 29 sekundami zaostanka zasedel šele 16. mesto. Najboljši izmed štirih Slovencev je bil Jani Brajkovič, ki je zasedel 18. mesto. Zaostal je za pol minute.

Presenečenje na kraljevski etapi dirke po Turčiji
Na dirki po Turčiji pa je bila na sporedu tretja, kraljevska etapa. Ta se je končala z zahtevnim vzponom do Elmalija. Tam je bil najmočnejši kolesar Europcarja Natnael Berhane. Eritrejec je presenetil marsikaterega favorita.

Domačin Mustafa Sayar, ki brani barve moštva Torku Sekerspor je za njim zaostal za šest sekund. Z istim zaostankom je tretje mesto zasedel kolesar Astane Kevin Seeldraeyers. Sledili so Maxime Mederel, Yoann Bagot in Rory Sutherland. Na dirki nastopajo trije Slovenci, vendar jih ni bilo v ospredju.