Rumeni kandidati: Mikel Landa

03.07.2019 AVTOR: DZ, foto: Sirotti

6. julija se bo začela 106. dirka po Franciji. Zmago bo branil Geraint Thomas, kandidatov za vrh ob odsotnosti Chrisa Frooma pa ogromno. Tu je Mikel Landa.

Eden izmed treh adutov Movistarja na prihajajoči dirki po Franciji. Mikel Landa pa ima povsem drugačen program dirk kot preostali kandidati, saj je nastopil že na dirki po Italiji. Potem ko je pomagal Richardu Carapazu do končne zmage, je sam zasedel četrto mesto. Za sabo ima že 12 tritedenskih dirk. Giro je leta 2015 končal na tretjem mestu.

Vedno je bil najboljši, ko je na dirko prišel v vlogi pomočnika. Leta 2017 – opravljal je vlogo pomočnika Chrisu Froomu – je na Touru zgolj za sekundo zaostal za tretjim Romainom Bardetom. Takrat je na Tour ravno tako prišel po že odpeljanem Giru. Lani je bil sedmi na Touru. Letošnja sezona se je začela slabo, s poškodbo. Je pa na Giru stopnjeval formo in bil proti koncu že povsem pri vrhu.

V obdobju med Girom in Tourom ni več tekmoval, je pa eden izmed tistih, ki očitno ve, kako preživeti obdobje med dvema tritedenskima dirkama in priti na drugo še dovolj svež. To je že dokazal pred dvema letoma. V tej sezoni je slavil eno zmago. Letos mu pogodba z Movistarjem poteče, odšel pa naj bi v Bahrain Merido, medtem ko bo ekipo zapustil Vincenzo Nibali.