Simon Špilak zmagal na Norveški, Jani Brajkovič ostaja 4. v Burgosu

16.08.2014 AVTOR: D. Z.
Simon Špilak je veliki junak 3. etape na dirki po Norveški. Veselil se je zaslužene zmage. Jani Brajkovič ostaja 4. na dirki po Burgosu.

Arctic Race
Simon Špilak se po odstopu na dirki po Franciji vrača na vrh. Že v prvi etapi dirke po Norveški, poimenovani Arctic Race, je pokazal odlično pripravljenost, ko je v zaključku napadel s kasnejšim zmagovalcem Larsom Pettrom Nordhaugom. Nordhaug je branil vodstvo v skupnem seštevku tudi v tretji etapi.

Ta je bila v zaključku zelo zahtevna, saj so morali kolesarji premagati dva vzpona. Sicer pa je start tretje etape gostilo mesto Alta, cilj pa Kvcnangsfjellet. Etapa je bila dolga 132 kilometrov. Vrh zaključnega vzpona je bil na dobrih 400 metrih nadmorske višine, tako da so morali kolesarji v zadnjih kilometrih premagati slabih 400 metrov nadmorske višine. Najboljši so se med sabo udarili prav na tem vzponu.

In dobre štiri kilometre pred ciljem je Simon Špilak izvedel prvi napad. Sledil mu je še kolesar Belkina Kruijswijk. Udarila sta se v sprintu. Simon Špilak se je lahko veselil zaslužene etapne zmage. V vodstvu ostaja kolesar Belkina, le da je vodstvo prevzel Steven Kruijswijk. Nordhaug je zdaj drugi, Vilella pa tretji. Špilak se je povzpel na šesto mesto, za vodilnim zaostaja za 25 sekund.

Dirka po Burgosu
Na dirki po Burgosu je za kolesarji že četrta etapa. Tudi ta je bila zahtevna. Start je gostilo mesto Medina de Pomar, po 142 kilometrih pa so se kolesarji za zmago borili v Villarcayu. Kolesarji so morali premagati tri vzpone tretje kategorije. Vrh zadnjega je bil po prevoženih dobrih 120 kilometrih. Sledil je samo še spust do cilja.

Prav na zadnjem vzponu je napadel Blel Kadri, kateremu sledil le Aleksander Kolobnjev. V zaključku so pobudo imeli prav klubski kolegi Kadrija iz moštva Ag2r La Mondirale. Predvsem Turgot je opravil izjemno delo, saj je do sprinta pripeljala Lloyda Mondorya. Ta je bil tudi najmočnejši, tako da se je veselil etapne zmage. Reynes je bil brez tako močnega pomočnika in se je moral zadovoljiti z drugim mestom, Turgot pa je bil tretji.

Kljub majhnim razlikam je prišlo do spremembe v vodstvu v skupnem seštevku. Daniel Moreno je etapo končal sekundo pred Quintano in tako dan pred koncem prevzel vodstvo v skupnem seštevku. Quintana je z istim časom drugi. Tretji je Arroyo, ki zaostaja za 37 sekund. Jani Brajkovič je obdržal četrto mesto, za Morenom zaostaja za 46 sekund. Kolesarje čaka še 12,5 km dolga posamična vožnja na čas.

Češka
Kolesarji Radenske se mudijo na Češkem. Tam so odpeljali enodnevno dirko druge kategorije. Po 178 kilometrih dirkanja se je zmage veselil Poljak Pawel Cieslik. Drugi je bil Norvežan Daniel Hoelgaard, tretji pa domačin Jan Hirt. Med deseterico je spet posegel Luka Pibernik, ki je dirko končal na devetem mestu. Za zmagovalcem je zaostal za tri minute in 39 sekund.