Slovenci poraženi na Motovunu

17.03.2012 AVTOR: D. Z.
Druga etapa dirke Istrska pomlad je pripadla Avstrijcu Markusu Eibeggerju, ki je prehitel Volodimirja Bileko in Kristjana Đuraseka. Eibegger je prevzel tudi vodstvo v skupnem seštevku.

157 kilometrov z zahtevnim zaključkom
Za kolesarji na etapni dirki Istrska pomlad je druga etapa. Start le-te je bil v Vrstarju, etapa pa se je po prevoženih 157 kilometrih zaključila na zahtevnem ciljem vzponu na Motovun. Etapo je sicer zaznamoval pobeg peti kolesarjev, vendar se je njihov poskus po zaslugi kolesarjev Adrie Mobila, Radenske in ISD Lampreja končal dobrih 20 kilometrov pred ciljem.

Zmagovalca je tako odločil šele dobre tri kilometre dolg zaključni vzpon. Tu je bil najmočnejši Markus Eibegger, ki je za štiri sekunde ugnal Volodimirja Bileko in Hrvata v dresu Adrie Mobila Kristjana Đuraseka. Četrti je bil Van Poppel, najboljši Slovenec pa z 11 sekundami zaostanka Luka Mezgec, ki je zasedel 10. mesto.

Kump izgubil majico
"Takoj so se začeli napadi iz vseh strani, naš adut za etapo je bil Đurasek, ki je v ospredju pokrival in kontroliral razplet, Kump pa je šel na tempo, s ciljem čim manjše izgube časa. V ospredju so ostali Eibegger, Volodymyr Bileka  in Đurasek. Đurasek si morda ni upal pospešiti zaradi Kumpa, ki ni bil daleč v ozadju, verjamem da bi lahko zmagal etapo," je po etapi povedal trener Adrie Mobila Boštjan Mervar.

V skupnem seštevku je Eibegger prevzel vodstvo in do zdaj vodilnega Marka Kumpa, ki je izgubil dragocenih 22 sekund, potisnil na drugo mesto. Zdaj zaostaja za sedem sekund. Sekundo večji zaostanek ima Van Poppel, četrti pa je Đurasek, ki zaostaja za 11 sekund. Sledijo še Bileka, Goos, Hudecek, Kvasina, Pomošnikov in Daan.

Najlažja etapa in lov za sekundami
Kolesarje do konca čaka še ena, 170 kilometrov dolga etapa, ki je po profilu sodeč nekoliko lažja. Vendar je v njej na voljo dovolj bonifikacijskih sekund, da bi tako Van Poppel kot Kump lahko še računala na končno zmago.

"Ni še vse i izgubljeno. Ker razlika med Kumpom in Eibeggerjem ni velika, se bomo v zadnji etapi osredotočili na bonifikacijske sekunde na letečih ciljih in končnem cilju v Umagu. Do 63 km od starta bosta že oba leteča cilja, tam bo že več jasnega. Na cilju pa še deset odbitnih sekund," je še dejal Mervar, medtem ko preostali Slovenci nimajo več večjih možnosti za končni uspeh. Zato pa se bo lahko vnel boj za etapno zmago, v etapi od Pazina do Umaga.