Popoldne so se na svetovnem prvenstvu v Andori zvrstile dirke v kratkem krosu za mlajše člane in člane elite.
Nova priložnost bodo tako iskali v olimpijskem krosu v nedeljo.
V kratkem krosu so nastopili Matic Kranjec Žagar, ki je na svetovnem prvenstvu tretjič med mlajšimi člani, Vita Movrin dirka med elito drugič, za najizkušenejšega Roka Nagliča je to že sedmo svetovno prvenstvo. V tej kratki in hitri, za gledalce izjemno zanimivi disciplini, letos tekmovalcem ni bilo treba v kvalifikacije, vsi so se tako neposredno uvrstili v današnje finalne vožnje.
Matic z veliko smolo
Matic Kranjec Žagar je bil izjemno motiviran: »Pred startom sem se počutil izvrstno z dobrimi nogami in glavo na mestu.« V startni gneči je ostal v ozadju, a v drugem krogu pridobil nekaj prostora, da je lahko začel resno dirkati. A vsega je bilo konec v tretjem krogu, ko se mu je zlepa zlomila gonilka.
»Moral sem odstopiti – za to dirko res ne najdem konstruktivnega komentarja, zdaj sem le izjemno razočaran,« je zaključil.
Vita čaka na nedeljo
Vita Movrin je prišla na prvenstvo odlično pripravljena in največ pričakuje od olimpijskega krosa. Lani pa je odlično dirkala tudi v kratkem krosu, kjer je bila odlična devetnajsta. »Danes sem pred štartom čutila veliko nervoze. Vedela sem, da sem dobro pripravljena in potrebujem le kanček sreče,« je povedala v cilju.
Žal se ni izšlo. Po startu je obtičala za tekmovalko, ki je sestopila, potem se je Vita borila za preživetje in zaključila na 33. mestu. »Dala sem vse od sebe in si ničesar ne očitam, ostaja pa grenak priokus. Čas za regeneracijo in v nedeljo poskusimo znova,« ostaja optimistična Vita.
Rok ne zamudi priložnosti za dirkanje
Zadnji so startali člani. Rok Naglič je resda štirikratni državni prvak v kratkem krosu, a to ni njegova najljubša disciplina, malo ima tudi tovrstnih izkušenj z dirkanjem na najvišji ravni. Vseeno je izkoristil priložnost in dvignil srčni utrip pred nedeljo.
»Pred dirko sem se počutil dobro, a žal danes proga ni omogočala prehitevanja,« je povedal o resda precej ozki progi kratkega krosa, obenem pa tudi pošteno priznal: »Tudi fantje so bili žal prehitri.« Na koncu se je uvrstil na 42. mesto in že komaj čaka na nedeljo.
Nove priložnosti v nedeljo
V soboto bo na sosednjem hribu finale v spustu, za najvišja mesta se bo borila Monika Hrastnik. Za tekmovalce v krosu pa je tekmovanj prost dan. A izkoristili ga bodo za temeljito pripravo na nedeljsko dirko z zadnjimi treningi na progi pred nedeljo.
Pod vprašajem je sicer nastop Matica Kranjca Žagarja na dirki mlajših članov. Na prvenstvu namreč ni prisoten proizvajalec njegovega kolesa, zato so možnosti precej slabe. Če bo ekipi v tako kratkem času uspelo najti kako rešitev, bo ta še vedno bolj za silo. A predaje ni!
REZULTATI – ČLANICE, KRATKI KROS:
https://events.palarinsal.com/sites/default/files/2024-08/2024_UCI_MTB_WCH_Pal_Arinsal_XCC_WE_Results.pdf
REZULTATI – ČLANI, KRATKI KROS:
https://events.palarinsal.com/sites/default/files/2024-08/2024_UCI_MTB_WCH_Pal_Arinsal_XCC_ME_Results.pdf