
Belgija
Enodnevno dirko Kuurne-Bruselj-Kuurne je dobil Jasper Philipsen. V Španiji je dirko O Gran Camino dobil Derek Gee. Juan Ayuso do zmage z dolgim pobegom. Na dirki Kurrne-Bruselj-Kuurne so se za zmago pomerili sprinterji.
Vsega tri kilometre pred ciljem se je v ta boj želel podati tudi Matevž Govekar, ki je po levi strani pridobival pozicije, a je potem padel in tako izpadel iz igre za visoka mesta. Zato pa smo v samem zaključku najprej videli prevlado Visme Lease a Bike, ki je pripravljala teren za Olava Kooija. V zadnjem kilometru pa so pobudo prevzeli člani Alpecin Deceunincka. Tokrat so vse izpeljali popolno. Tudi Kaden Groves se je izkazal v tem vlaku in Jasper Philipsen je imel najboljše izhodišče pred sprintom.
To je znal tudi izkoristiti, tako da je lahko slavil prvo zmago v tej sezoni, potem ko je bil že včeraj tretji. Olav Kooij je bil drugi tretji pa Hugo Hofstetter. Sledili so Arne Marit, Rick Pluimers, Jonathan Milan, Marijn Van den Berg, Pavel Bittner, Lukaš Kubiš in Milan Fretin. Sicer pa so se v tem sprintu nekoliko slabše znašli tudi sprinterji, kot so Arnaud Demare, Jordi Meeus, Tim Merlier, Sam Bennett, John Degenkolb … Izmed treh Slovencev je dirko na 127. mestu končal Jan Tratnik. Matej Mohorič in Matevž Govekar sta odstopila.
Francija
V Franciji je bila na sporedu 189 kilometrov dolga enodnevna dirka Drome Classic, na kateri so nastopali številni odlični kolesarji. V drugem delu je bila dirka zelo zahtevna in 40 kilometrov pred ciljem se je za napad odločil Juan Ayuso.
Španec je hitro ostal sam in tudi sam nadaljeval proti cilju. V zaključku se mu je Mattas Skjelmose sicer približeval, vendar pa je Ayuso po dobrih štirih urah in pol dirkanja slavil zasluženo zmago s 23 sekundami prednosti pred Skjelmosejem. Z zaostankom 1:15 je na cilj prišla skupinica osmih kolesarjev. Boj za tretje mesto je dobil Ben Tulett.
Španija
Končala se je etapna dirka O Gran Camino v Španiji. Do zdaj sta tu končne zmage slavila Alejandro Valverde - prvi zmagovalec leta 2022 - in Jonas Vingegaard (leta 2022 in 2023), ki pa letos lanske zmage ni branil. Zato pa smo v posameznih etapah videli nadvse uspešne predstave Magnusa Corta.
Kolesar moštva Uno-X Mobility je dobil prvo, drugo in potem še zadnjo peto etapo. Vmes je bil na sporedu 15,6 km dolg posamični kronometer, ki ga je dobil Derek Gee. Kanadčan je v četrti, tudi najtežji etapi zasedel drugo mesto. Zaostal je samo za Sergiom Geovanijem Chumilom. S tem je potrdil premoč na tej dirki. Slavil je končno zmago s 35 sekundami prednosti pred Davidejem Piganzollijem in 38 sekundami prednosti pred Magnusom Cortom. Gee bo letos vse stavil na dirko po Italiji.