Suunto Quest: Zanesljivo spremstvo

Suunto Quest: Zanesljivo spremstvo
02.10.2012 AVTOR: Matej Zalar
Finski Suunto je širši javnosti poznan kot proizvajalec inštrumentov za potapljanje, magnetnih kompasov, ročnih ur za alpinizem ter športnih ur z merilniki srčnega utripa.
Suuntova tradicija že od leta 1936 narekuje, da je kvaliteta njihovih izdelkov vrhunska. Njihov najnovejši merilnik srčnega utripa, ki je bil javnosti prvič predstavljen lansko jesen, ni pri tem nobena izjema.

Suunto Quest je športna ura z merilnikom srčnega utripa, ki se je na našem testu izkazala za vse prej kot dolgočasen pripomoček, ki bi smelo prikazoval zgolj merjeni čas treninga in aktualni srčni utrip. Za začetek je Quest namenjen tako tekačem kot tudi kolesarjem, za izbiro kategorije oziroma vrste treninga pa je dovolj preprosta potrditev in sinhronizacija s POD-om (napravo za periferno opazovanje, ki meri, shranjuje in prenaša podatke), ki si ga pritrdimo bodisi na tekaške copate ali pa na prednje kolo in tako deluje skupaj z dodatnim senzorjem na vilici.

Prvi stik z uro je popolnoma enostaven in uporabniku prijazen. Po izbiri jezika, kjer sicer ni na voljo slovenščine – je pa angleško izrazoslovje zelo elementarno – si lahko takoj izberemo dejavnost: trening, tek ali kolesarjenje. Pred tem je seveda priporočljiv sprehod skozi vnos osebnih podatkov, na podlagi katerih bo računalnik ažurno preračunaval vaše aktivnosti.

Odzivnost in prepoznavanje pasu za merjenje srčnega utripa sta hipna, prav tako pa ni potrebne nobene znanosti pri sinhronizaciji POD-a, saj se povežeta avtomatsko. Ko denimo začnete teči, se glede na izbor prikazovanja funkcij na zaslonu lahko osredotočite na specifičen načrt dnevnega treninga. Če si želite zgolj teka v določenem območju srčnega utripa, lahko izberete kombinacijo prikaza s štoparico ali pa porabljenimi kalorijami in hitrostjo teka.

Ekran Suunto Questa je zelo pregleden, medtem ko ohišje ohranja minimalistično skandinavsko noto s tremi gumbi na desni strani. Zaslon je občutljiv na dotik, a zgolj za potrebe merjenja vmesnih krogov oziroma intervalnega treninga, občutljivost pa lahko nastavljamo posebej. Ko enkrat zaključimo s treningom, uro preko priloženega USB-ključka preprosto sinhroniziramo z računalnikom, kjer je treba zgolj naložiti program Movescount. Tam je nato možna enostavna obdelava podatkov, pa tudi načrtovanje novih treningov in merjenje napredka.

Suunto Quest se je izkazal za enega najboljših merilnikov srčnega utripa ta hip, ki v kombinaciji z nekaterimi naprednimi funkcijami niti za hip ne zaostaja za popularnimi športnimi urami z vgrajenim sistemom GPS.
Značke: Cestno
Komentarji
Revija
BREZPLAČEN IZVOD
KOMPLET REVIJ