UAE: Sestriere zamenjali za Livigno

UAE: Sestriere zamenjali za Livigno
03.05.2022 AVTOR: DZ, foto: Sirotti

Livigno. Zimskošportno središče v Italiji - tik ob meji s Švico - je že vrsto let tudi idealno prizorišče za višinske priprave kolesarjev. Na dirko po Franciji naj bi se tam pripravljal tudi Tadej Pogačar.

"Smo zelo ponosni na naše novo partnerstvo z najboljšim mestom na svetu za višinske priprave. Livigno bo naša uradno lokacija višinskih priprav za naslednje dirke." To je sporočilo za javnost iz moštva UAE. To seveda pomeni, da se bo v Livignu maja na dirko po Franciji pripravljal tudi Tadej Pogačar.

Ob njem pa vsekakor del ekipe, ki ga bo podprla pri napadu na tretjo zaporedno zmago na največjih etapni kolesarski dirki na svetu. Sicer pa je Livigno mestece na 1816 metrih nadmorske višine, ki živi predvsem od turizma. Pozimi so tam smučarji, poleti pa številni športniki, predvsem kolesarji, ki se v Livigno radi zatečejo prav v pripravah na pomembnejše dirke. Poleg nadmorske višine je okrog Livigna ogromno visokih prelazov. Tudi Stelvio in Gavia.

"Iskali smo okolje, kjer se lahko kvalitetno trenira in prepričani smo, da to lahko tukaj najdemo. Tukaj se lahko na najboljši možni način pripravimo na najpomembnejše cilje v sezoni," je dejal Inigo San Milan, ki je zadolžen za pripravo najboljših kolesarjev pri moštvu UAE. V zadnjih dveh sezonah je ekipa višinske priprave pred Tourom opavila v Sestrieru. Sicer pa se bo Tadej Pogačar na dirke vrnil na dirki po Sloveniji, kjer bo branil lansko prepričljivo zmago. Ta bo na sporedu od 15. do 19. junija.

Značke: Cestno
Komentarji
Revija
BREZPLAČEN IZVOD
KOMPLET REVIJ