Unior Tools Team, vsi v finale, Žiga Pandur najvišje doslej

18.03.2012 AVTOR: Urednik Bicikla
22-letni Žiga Pandur je na v Pietermaritzburgu dosegel svojo najboljšo uvrstitev v svetovnem pokalu - 61. mesto.

Uvrstitve članov ekipe UTT na dirki v spustu v Pietermaritzburgu:

1. Greg Minnar (JAR) 3:57,98

61. Žiga Pandur (Slo, Unior Tools Team) +18,77

66. Harry Heath (VB, Unior Tools Team) +20,98

67. Nejc Rutar (Slo, Unior Tools Team) +21,52

Uradna stran ekipe je www.uniortoolsteam.com, ekipo in posamezne tekmovalce pa lahko spremljate tudi preko družabnih omrežij Facebook in Twitter

Le nekaj mest za njim sta dirko končala ekipna sotekmovalca Harry Heath in Nejc Rutar. Harry je imel najboljše izhodišče pred današnjim finalom, a je zaradi padca izgubil dragocene sekunde.

Globalna popularnost gorskega kolesarstva se je pokazala tudi včeraj in danes, ko so tisoči gledalcev v Južni Afriki navdušeno pozdravljali najboljše gorske kolesarje na svetu. Med njimi so bili trije člani ekipe Unior Tools Team, ki so dosegli dober ekipni rezultat in en osebni rekord. Ta je pripadel danes najvišje uvrščenemu ?orodjarju? Žigi Pandurju, ki je dosegel 61. mesto: ?Finalna vožnja je bila dobra, z manj napakami kot v kvalifikacijah. Proga je zanimiva in precej hitra, najhitrejša kar sem jih vozil do sedaj. Vesel sem, da sem izboljšal svoj najboljši rezultat, čeprav sem vseeno upal, da se uvrstim med šestdeseterico. Se pa že veselim naslednjih dirk!?

Hitrosti se ne boji niti mladi Anglež Harry Heath, ki je imel po kvalifikacijah najboljše možnosti za zares vrhunsko uvrstitev, te načrte je danes prekrižal padec: ?Škoda, ker nisem vozil tako, kot sem si želel. Bil sem hiter, toda s padcem v finalni vožnji sem vse zapravil. Vem, da sem hiter in zato se že veselim naslednje dirke svetovnega pokala.? 66. mesto je posledica padca, a 25. kvalifikacijski čas potrjuje dobro formo in Harry bo na naslednjih dirkah pokazal še veliko.

Enako velja tudi za Nejca Rutarja, sicer najboljšega slovenskega spustaša zadnjih sezon. Hitri Primorec je tako komentiral današnji nastop in končno 67. mesto: ?Vožnja ni bila nič posebnega, zagotovo se pozna, da nisem navajen zapenjanja v pedala ? mislim, da je bilo danes to šele tretja vožnja s temi pedali. Pri poganjanju me je malo zmanjkalo, sicer pa ni bilo nobenih posebnosti. Vozil sem podobno, kot v polfinalu.?

Upeh za Slovenijo sta dopolnila Miran Vauh s 72. mestom in Zarja Černilogar (oba KK Črn Trn) s 17. mestom.

Dirka je bila pomembna tudi z vidika podjetja Unior, ki s specializiranim ročnim orodjem že vrsto let povečuje svojo prepoznavnost in tržni delež v kolesarski industriji. V sodelovanju z distributerjem je bila to prva večja predstavitev na afriškem kontinentu, medtem pa orodje uporablja že ogromno najboljši ekip. Kot zanimivost lahko navedemo, da orodje Unior uporablja tudi mehanik zmagovalca današnje dirke v spustu.

Pietermaritzburg bo v sezoni 2013 gostil svetovno prvenstvo v vseh disciplinah gorskega kolesarstva. Naslednja dirka svetovnega pokala v spustu pa bo na sporedu šele prvi vikend v juliju (Val di Sole, Italija), do takrat pa bodo na sporedu tri dirke v olimpijskem krosu in novi disciplini eliminator.

Značke: Cestno, Gorsko